» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Sınavlar Kategorileri

» Hit Sınavlar

» Son Sınavlar Yorumları

» Sınavlar İstatistikleri

 • Sınavlar Sayısı 10

 • Okunma Sayısı 30575

 • Kategori Sayısı 15

 • Yorum Sayısı 5

» STAJA GİRİŞ SINAVI

Bookmark and Share
 • Beğenenler (1) Beğenmeyenler (0) Toplam (1)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   Dorukcan(+1),
Beğen Beğenme
Smmm Sınavı Kategorisinde Gez
               

STAJA GİRİŞ SINAVINA İLK KEZ  BAŞVURU YAPACAKLAR İÇİN


BAŞVURU İŞLEMLERİ


 


Sınava Kanunun 4.maddesindeki genel şartlar ile 5/A-a maddesindeki öğrenim şartlarına haiz Lisans/Yüksek lisans mezunları  başvuru yapabileceklerdir.


 


Her yılın Nisan, Ağustos ve Aralık ayları staja başvuru dönemidir. Sınav TESMER-Anadolu Üniversitesi işbirliği ile Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir. Sınavın yapılmasına ilişkin bütün sorumluluk Anadolu Üniversitesi'nindir.


 


Sınav test usulü ile aynı gün ve saatte merkezi olarak Ankara ve İstanbul’da  yapılacaktır.


 
Staj Başvuru Dönemi


Sınav Tarihi


1-31 Aralık 2009


6 Mart 2010 Cumartesi


1-30 Nisan 2010


26 Haziran 2010 Cumartesi


1-31 Ağustos 2010


6 Kasım 2010 Cumartesi


 


Staja Giriş Sınavları  yukarıdaki tarihlerde Anadolu Üniversitesi tarafından Ankara ve İstanbul' da merkezi olarak test usulü ile yapılacaktır. Sınava başvuru yapan adayların bilgileri sınavdan 15 gün önce http://tesmer.anadolu.edu.tr  adresinde açıklanacaktır.


 


Sınava Kanunun 4.maddesindeki genel şartlar ile 5/A-a maddesindeki öğrenim şartlarına haiz Lisans/Yüksek lisans mezunları  başvuru yapabileceklerdir. Sınav test usulü ile aynı gün ve saatte merkezi olarak Ankara ve İstanbul’da  yapılacaktır.


 


Staja Giriş Sınavına  başvuru için; adayların http://tesmer.anadolu.edu.tr adresine girerek, matbu formda yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurup, onayladıktan sonra, yazıcıdan alarak fotoğraf yapıştırıp, imzalayıp, aşağıda bilgileri yer alan bankalardan birisine ödemiş olduğunu sınav bedeline ilişkin  dekontu ekleyip sınav başvuru formunu odasına  teslim etmesi gerekmektedir. Başvuru formundaki bilgiler tamamlanıp onaylandıktan sonra form üzerinde hiçbir değişiklik yapılmayacağından, bilgilerin dikkatlice doldurması gerekmektedir.


 


HAZIRLANMASI GEREKEN EVRAKLAR


1. Staja Giriş Sınavı başvuru formu ve sınav bedeli dekontu


2. Staj dosyasının 1.sayfasındaki form (staj başvuru formu) eksiksiz doldurulacaktır. Staj dosyasında bulunan matbu formlardan sadece bu form aşağıdaki evraklarla teslim edilecek  diğer matbu formlar sınavı kazandıktan sonra işyeri evrakları ile teslim edilecektir.


3. Bir adet onaylı nüfus cüzdanı örneği (noter veya muhtarlıktan alınmış, resim zorunluluğu yok)


4. İkametgah senedi ( Asıl, son 3 ay içinde alınmış olması ve başvuru yapılan odanın ilinde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir.)


5. Cumhuriyet Savcılığından Resmi Kuruma verilmek üzere (Adli sicil kaydı olanlardan mahkeme kararı fotokopisi) alınacak adli sicil belgesi (son 3 ay içinde alınmış olması gerekiyor.) Adli sicil kaydı olanların mahkeme kararı fotokopisini sunmaları gerekmektedir.


6. Noter onaylı diploma veya geçici mezuniyet belgesi. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri 3568 sayılı yasa kapsamında olan adayların, her iki diplomalarını da noter onaylı getirmeleri zorunludur. Tezli yüksek lisansı bitirenlerin tezlerinin bir fotokopisini de teslim etmeleri gerekmektedir. (kimlik bilgileri, diplomasının arka sayfasında bulunan adaylar diplomalarının arka yüzünü de notere onaylatmak zorundadırlar) noter onaylı olmayan diploma ya da geçici mezuniyet belgeleri hiç bir şekilde kabul edilmemektedir.


7. 3 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olup, adayın kolaylıkla tanınmasına yardımcı olacak nitelikte olması gerekmektedir. Başı kapalı, peruklu vb. çekilmiş ve yapıştırılmış fotoğraflar kabul edilmeyecek, yeniden istenmeyecek ve aday sınava alınmayacaktır.)


8. Taahhütname


9. Staj giderlerine ait banka dekontlarının asılları (birer suret yeterlidir.)


 


Uyarı                                                                                                                           :


 
 • Anadolu Üniversitesi ile yapılan protokol gereği aday belgesindeki fotoğrafın son altı ay içerisinde çekilmiş başı açık adayı kolaylıkla tanıtacak nitelikte olmalıdır. Aksi durumda hiçbir uyarıya gerek kalmadan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. (Başı kapalı, peruklu vb. çekilip gönderilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecek, yeniden istenmeyecek ve sınavlara bu şekilde katılmak isteyen adaylar sınavlara alınmayacaktır).


 


·   Formdaki  bilgileri  eksik/yanlış  dolduranların katılmış oldukları sınav geçersiz sayılacaktır.


 


·   Sınava başvurup herhangi bir mazeret nedeniyle katılmayanların sınav bedeli iade veya mahsup edilmeyecektir.


 


·   Sınava Giriş ve Sınav Sonuç Belgeleri adaylara posta yoluyla gönderilmeyecektir. Adaylar http://tesmer.anadolu.edu.tr internet adresinden alacakları sınav giriş belgeleri ile sınava katılabileceklerdir.


 


·   Sınava Giriş Belgesi olmayanlar sınava alınmayacaklardır.


 


·   Sınava giriş belgesinin kontrolü; Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı resmi bir kimlik belgesi ile yapılacaktır.


 


·   Sınav sonuçları  http://tesmer.anadolu.edu.tr  adresinde açıklanacaktır.


 


·   Yukarıdaki hesap numaraları KAMPANYA hesabı olduğu için ; sınav bedelleri sadece banka şubelerine bizzat giderek yatırılacaktır. İnternet üzerinden yapılan havale ve EFT işlemi kabul edilmeyecektir.
 • Staj başvuru dönemlerinin son günü mesai saati bitiminde http://tesmer.anadolu.edu.tr  adresindeki başvuru ekranı ve hesap numaraları kapatılacaktır.


 
 • Hesaplar masrafsızdır havale bedeli ödenmeyecektir.


 
Staj Dosya ve Başvuru Bedeli


900,00-TL.


T.İş Bankası 487 239 Dikmen/Ankara Şubesi

veya

ING Bank 361 0591 Ulus/Ankara Şubesi


Staja Giriş Sınav Bedeli


150,00-TL.


T.İş Bankası 487 286 Dikmen/Ankara Şubesi

veya

ING Bank 361 0591 Ulus/Ankara Şubesi


 


 

Etiket : STAJA, GİRİŞ, SINAVI,
SINAVLAR BİLGİLERİ
Ekleyen : beray | Kategori : Smmm Sınavı | Tarih : 23.10.2010 12:25:37 | Hit : 2912 | Yorum : 0

» Sınavlar Yorumları

SINAVLAR YORUM YAZ

 

» Sonraki Sınavlar

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.