» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Sağlık Kategorileri

» Hit Sağlık

» Son Sağlık Yorumları

» Sağlık İstatistikleri

 • Sağlık Sayısı 74

 • Okunma Sayısı 822939

 • Kategori Sayısı 5

 • Yorum Sayısı 91

» Hayatınızda Aşk Yoksa, Suçlu Kim?

Sağlık Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (1) Beğenmeyenler (0) Toplam (1)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   kaRLos(+1),
Beğen Beğenme
Genel Sağlık Kategorisinde Gez
               

Herkes hayatında kedini aşkın kollarına bırakıp mutlu bir hayat sürmek istiyor. Şanslı olanlar mı aşkı buluyor, yoksa şanslarını kendileri mi yaratıyor? Peki, siz hangisini yapıyorsunuz?  "Korkuyorsan, hayatı sadece seyredersin" demiş ünlü ressam Modigliani. Siz ne dersiniz? Hayatınıza aşkı çağıracak kadar cesur musunuz?

İnsan Öyle Aşık Olmalı ki Sırılsıklam Dedikleri Cinsten!

Birbirinizin gözlerine baktığınızda aynı dili konuştuğunuzu bilirsiniz. Artık kafanızdaki soru işaretinin çengeli kalkmalı ortadan. Bunlar aşkın ilk evresi, en güzel cilvesi. Aşkınız sizin için sanat tarihinde birçok yapıta ilham olacakmış gibi hissedersiniz. İçinizde kopan fırtınaların tarifi yoktur. Hayatınızda birçok şeye bağlılığınız olabilir ama aşkın bağlılığı apayrı bir yerdedir. Aşkın bağlanma biçimleri başka şeylere benzemez. Öyle bir ilmik atar ki kalbinize çözülmesi yılan hikayesine dönüşür. Bağlıdır eliniz, kolunuz, kalbiniz! Hayatınızdaki belirleyici kelimeler bir anda değişmiştir. İşte tam bu sırada bağlılıklarınız aynı zamanda tutkuya dönüşmüştür. Tek kişilik yalnızlık, yerini iki kişilik yalnızlığa bırakmıştır.

Tutkularınız Karşılıksızsa Aldatma Kaçınılmaz Olur!

"İnsanlar birçok şeye tutkuyla bağlanabilir" diyor Nesrin Gökpınar. Sigaraya, alkole, işe, derin sevgi duyduğu yakınlarına, karşı cinse, hemcinse… Tutkuyla bağlanılan şeylerin temelde örtüştüğü bazı ortak özellikler vardır. Bir yere veya şeye ait olma arzusu, takıntılar, kendiyle özdeşleştirme, kafasında idealleştirme, hatta bağlılığın vermiş olduğu acıdan bile haz alma. Söz konusu aşk olunca, "Ne oluyor bana böyle!" diyebilirsiniz? İstem dışıdır ve temelinde korkular vardır. Nedir bu korkular? Kaybetme, terk edilme hatta yaşadığı duyguların derinliğine göre kendine zarar vermeye kadar gidilebilir. Aşk, sizi tehdit etmeye başlamıştır.

Kaçan Kovalanır mı?

Evet, çünkü karşılık bulamamak aşkı güçlendirir. Durum böyle olunca hayal kırıklığına uğramaya ve aşık olunan kişiye karşı gerçek dışı idealleştirmelere çok sık rastlanmaktadır. Bilirsiniz ki kendinizi değiştirebilir, fakat karşınızdakini asla değiştiremezsiniz. Aşkın o tozpembe bulutları yerini, içi duygu yüklü bulutlara bırakmıştır. İşte tam bu sırada "Aşkın sınırlarını çizme vaktinin geldiğine kendinizi inandırmalısınız" diyor Nesrin Gökpınar.
Kalsedon Danışmanlık’ın sahibi Bireysel ve Kurumsal Yaşam Koçu Nesrin Gökpınar; aşkın hayatımızda zannedildiğinden daha fazla yer kapladığını ve onunla aramızda sorun varsa bunun hayatımızı tamamen etkilendiğini belirterek, “nasıl olsa düzelir” mantığıyla aslında pek çok şeyin daha da kötüye gideceğini bilmeniz gerekir, diyerek konunun çok önemli olduğunun altına çiziyor. 
Çok geç olmadan hayatınızın kontrolünü ele almanız için Kalsedon Danışmanlık, sizlere yardımcı oluyor.

alıntıEtiket : Hayatınızda, Yoksa, Suçlu, Kim,
SAĞLIK BİLGİLERİ
Ekleyen : Babacan | Kategori : Genel Sağlık | Tarih : 16.10.2014 13:19:39 | Hit : 7960 | Yorum : 4

» Sağlık Yorumları

SAĞLIK YORUM YAZ

 
 • Babacan
  Bilge bir doktor; En iyi ilaç "ilgi ve sevgi" olduğunu söylemiş. Ya işe yaramazsa" diye sorulmuş. Gülümsemiş ve şöyle yanıt vermiş; "O Zaman Dozu Arttırın!...
  18.10.2014 23:29:40


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • Suleguzel
  ask ve gurur
  18.10.2014 22:58:50


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • kaRLos
  bu güzele aşk oldum)
  16.10.2014 18:06:35


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • Toplam (4) Yorum Var

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.