» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Sağlık Kategorileri

» Hit Sağlık

» Son Sağlık Yorumları

» Sağlık İstatistikleri

 • Sağlık Sayısı 74

 • Okunma Sayısı 270640

 • Kategori Sayısı 5

 • Yorum Sayısı 91

» Evinize Huzur Dolsun

Sağlık Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (1) Beğenmeyenler (0) Toplam (1)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   sunam(+1),
Beğen Beğenme
Genel Sağlık Kategorisinde Gez
               

Evinize Huzur Dolsun
* Evinizin koridorlarında enerjiyi hakim kılmak için fıstık yeşili rengi kullanabilirsiniz.

* Işığı emen bir renk olan kırmızı aynı zamanda iştah kabartıcı bir etkiye de sahiptir. Bu yüzden mutfak duvarlarında kırmızı iştah açıcı olur.

* Aydınlanmanın rengi olarak bilinen sarı, aynı zamanda hafıza ve konsantrasyonu kuvvetlendirir. Bu yüzden çalışma odalarında sarı ve tonları sizi olumlu yönde etkileyebilir.

* Yeşil ve mavinin en büyük özelliği kullanıldıkları ortamda, sinirleri yatıştırabilmesi ve huzur vermesidir. Mavi ve yeşilin açık tonları evinizin ortak kullanım mekanları için ideal bir seçimdir.

*Odalarınızı farklı renklere boyarken, odalar arasındaki sirkülasyon alanlarını; örneğin merdiven ya da holü daha açık renklere boyayarak, geçişleri yumuşatabilirsiniz.

Açık renkleri kullanarak duvarları geniş gösterin
Duvarlarınızı açık renklere boyamanız, onların olduğundan daha geride olduğu hissi verecektir. Eğer odanızın bir duvarını daha geniş göstermek isterseniz, tek bir duvarı açık renge boyamak, bu duvarın olduğundan geniş görünmesini sağlayacaktır. Bu sayede odanızda ortaya çıkabilecek olan tekdüzeliği de kırmış olacaksınız.

Yüksek tavan için renk hilesi yapın
Tavanınızda açık renk kullanmanız dışında, duvarlara yatay bir hat çekerek ikiye ayırdıktan sonra aynı rengin iki farklı tonunu, bu hattın altına ve üstüne gelecek şekilde uygulamayı deneyebilirsiniz. Açık renk hat, üst bölümde kullanıldığında tavanlar daha yüksek gözükür.

1- Taze ve canlandırıcı
Mavi ve beyaz, yaşam alanlarında memnuniyeti sağlayacaktır. Limon sarısı ve canlı bir yeşili de ekleyerek evinizi ferah ve modern alanlara dönüştürebilirsiniz. Uygulayacağınız beyaz vurgular ortama sakinlik verir.

2- Çözüm aksesuvarlar
Mekanınız beyaz ve bej hakimiyetinde olsa bile kullanacağınız mavi, kırmızı, pembe veya yeşil aksesuvarlar ve mobilyalar ile evinizin görünümünü tamamen farklılaştırabilirsiniz.

3- Gözleri cezbedin
Tek bir duvarı iddialı bir renge boyamak, odaksal bir nokta yaratmak için en hızlı ve etkili yoldur.

4- Banyonuzu değiştirin
Kendi halinde, mütevazı banyonuzu, çekici bir mabede çevirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey, romantik renklerde çerçeveye sahip bir ayna ve sıcak renklerde banyo aksesuvarları. Banyonuzda beyaz seramikten ve soğuk objelerden uzak durun.

5- Beyaza renkli dokunuş
Duvarlarına beyaz ve tonlarının hakim olduğu bir odayı, birkaç ton koyu renk bir halı ve renkli çizgilere sahip mobilyalarla canlandırabilirsiniz.

6- Ortama göre ürün seçin
Duvarlarınızda yüzey hataları varsa mat, ortamda hafif ışıltılar istiyorsanız yarı mat renkleri tercih etmelisiniz.

7- İklime göre renk seçimi
Kuzeye bakan odalarda sıcak renklere, güneye bakan odalarda mavi ve tonlarına yer verebilirsiniz.

8- Akış yaratın
Odaların aynı hole açıldığı bir eve sahipseniz, yapmanız gereken en önemli şey, renklerle ahenk yaratmaktır. Ancak bu ahengi yaratırken her odanın kendine özel karakterini koruyarak renk seçimi yapmak gerekir.

9- Çocuk odası rengi
Çocuk odalarında, çocukların sevdiği renkleri kullanmaya özen gösterin. Bizim tavsiyemiz, yaratıcılığa katkısı ve enerjisi nedeniyle turuncu!

10- Tek renkli odalarda
Eğer odanızın tüm duvarları aynı renkse oda monoton görünebilir. Bu monotonluğu, doğal malzemeden yapılmış bir mobilya ya da renkli bitkilerle kırabilirsiniz.

11- Rengarenk mobilya
Koyudan açığa yumuşak renkler, rahatlığı ve konforu getirirken, rengarenk mobilyalar yaşam alanınıza güçlü bir enerji verecektir.

12- Devamlılık sağlayın
Bir renk tonu belirleyerek odadan odaya ahenkli bir geçiş yaratabilirsiniz. Bu birleştirici etkiyi yaratmanın en basit yolu pencere çerçevelerini, süpürgelikleri ya da kartonpiyerleri aynı renge ya da tona boyamaktır. Bu etkiyi kumaşlar, perdeler, masa ve yatak örtülerinde yakalayacağınız uyumla da gerçekleştirebilirsiniz.

(alantı)Etiket : Evinize, Huzur, Dolsun,
SAĞLIK BİLGİLERİ
Ekleyen : Tuall | Kategori : Genel Sağlık | Tarih : 04.10.2012 13:04:36 | Hit : 2687 | Yorum : 1

» Sağlık Yorumları

SAĞLIK YORUM YAZ

 
 • Murat
  Bak bundan faydalanabilirim.Evi yeniden boyamayı düşünüyorumda.
  10.10.2012 12:10:24


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Benzer Sağlık

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.