» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Sağlık Kategorileri

» Hit Sağlık

» Son Sağlık Yorumları

» Sağlık İstatistikleri

 • Sağlık Sayısı 74

 • Okunma Sayısı 844106

 • Kategori Sayısı 5

 • Yorum Sayısı 91

» Kadınların Yaptığı Seks Hataları

Sağlık Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Cinsel Yasam Kategorisinde Gez
               

 

Kadınların Yaptığı Seks HatalarıKaliteli bir cinsel yaşam için öncelikle sevgi, saygı ve anlayışa dayalı, kaliteli bir beraberlik gerekir 

Kadınlar önce  ilişkiye, sevgiye, aşka odaklanmalı.

Kadınların en çok yaptığı seks hataları;1. Cinselliği Hep Karşı Taraf Başlatmasın: Cinselliği her zaman karşı tarafın başlatmasını beklememelisiniz.   Kendinizi kendiliğinden gelişen karşılıklı istekler oluştuğunda ifade etmekten kaçınmayın ve keyfini çıkarın.  2. Ona Sürprizler Hazırlayın: Cinselliği her zaman zaman, mekan ve koşulların uygun olduğu ana bırakmayın.   Çok yorgun olsanız da, kendinizi bakımsız hissetseniz de sürprizlerle eşinizi şaşırtmayı unutmayın.3. Fantezilerinizi Saklamayın: Eşinize, sevgilinize, partnerinize duygu ve düşüncelerinizi açıklıkla ifade edin.   Cinsellik esnasında sevdiğiniz ve tercih ettiğiniz davranışları partnerinize doğru bir şekilde aktarın.  Eşinizin de ihtiyaç ve tercihlerini öğrenin.4. Dış görünüşe sadece gereği kadar önem verin:  İdeal imaj takıntısı özgüveninizi zedeleyip sizi cinsellikten uzaklaştırabilir.  Özgüven eksikliği kadar partnerinize itici gelen bir durum olamaz. Zihinsel ve ruhsal çekimin en az fiziksel çekim kadar önemli olduğunu unutmayın.  Dış görünüşünüze özen gösterin ancak aşırılıktan kaçının. 

5. Erkeklerin her zaman cinselliğe hazır olduğu fikrini unutun: Cinsel performans fiziksel sorunlar kadar uyku seviyesi, stres düzeyi, duygusal durumunuz, ortam, gibi pek çok faktörden etkilenir.  Partneriniz her zaman cinselliğe hazır olmayabilir. Bunu reddedilmek olarak algılamayın. Sorununuz devam ediyor ve cinsel yaşam kalitenizi azaltıyorsa doktorunuza danışın.6. Cinselliğe performans kaygısıyla yaklaşmayın: Pek çok kişi erkeklerin cinselliğe her zaman iyi performans hedefiyle yaklaştığını düşünür. Oysa iyi bir performans sadece süreyle belirlenmez.  Önemli olan  partnerinizle birlikte sizde mutluluk ve tatmin yaratan bir cinsellik yaşamanızdır.  Bu nedenle kendinize fiziksel ve psikolojik olarak yıpratıcı hedefler koymayın.7. Ondan kaçmayın, konuşun: Cinsel bir sorununuz olduğunda bunu partnerinizle paylaşmaktan kesinlikle kaçınmayın.  Cinsel sorunların çiftleri birbirinden uzaklaştırdığı biliniyor.  Cinsel problemler bazen ilişki sorunlarının ana nedeni bazen de sonucu oluyor.   Sebep ne olursa olsun onunla konuşun, paylaşın, anlatın.  Cinsel sorununuzun sizi soğutmasına izin vermeyin.  Gerektiğinde profesyonel yardım alın.8. Yatak odanıza stresi sokmayın: Yüksek stres düzeyi, gerginlik, endişe hali, öfke hem erkek hem de kadınlarda pek çok cinsel soruna zemin hazırlıyor. Özellikle erkeklerde sertleşme sorunu, erken boşalma, kadınlarda cinsel isteksizlik gibi pek çok cinsel soruna zemin hazırlamamak için cinsellikte hayatınızın streslerini bir kenara bırakmayı deneyin.  Gerekirse bir stres yönetim uzmanından, yoga ve meditasyon gibi gevşeme tekniklerinden yardım alın.

Hattat Hastanesi Kadın Cinsel Sağlığı Kliniği Direktörü
Dr. ECE HATTAT

 Etiket : Kadınların, Yaptığı, Seks, Hataları,
SAĞLIK BİLGİLERİ
Ekleyen : Nazlican | Kategori : Cinsel Yasam | Tarih : 13.12.2012 12:33:26 | Hit : 9313 | Yorum : 0

» Sağlık Yorumları

SAĞLIK YORUM YAZ

 

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.