» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Sağlık Kategorileri

» Hit Sağlık

» Son Sağlık Yorumları

» Sağlık İstatistikleri

 • Sağlık Sayısı 74

 • Okunma Sayısı 276783

 • Kategori Sayısı 5

 • Yorum Sayısı 91

» Hamilelikte Sekse Dair Bilinmesi Gerekenler

Sağlık Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (2) Beğenmeyenler (0) Toplam (2)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   kaRLos(+1), Babacan(+1),
Beğen Beğenme
Cinsel Yasam Kategorisinde Gez
               

Kocaman bir göbek, cinsel isteğinizin yok olduğu anlamına gelmez. Aslına bakarsanız hamilelik günlerinizde kendinizi daha önce hiç olmadığı kadar seksi hissedebilirsiniz. Teşekkürler hamilelik hormonları!

Yine de ne zaman eşinizle cinsel ilişkiye girseniz, aranızda ‘kocaman bir şey’ olduğu duygusunu hissedersiniz. Bu durumda, hamileyken nasıl seks yapılacağına dair uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız. İşte hamileler için konforlu cinsel ilişki önerileri…

Bazı pozisyonlar diğerlerinden daha iyi

Kadının üstte olduğu ya da “doggy” denilen, kadının dizleri ve elleri üzerinde durduğu pozisyonlar tüm hamilelik boyunca tercih edilebilir. Sadece bu pozisyonları uygularken göbeğin ve belin zarar görmemesine dikkat etmek gerekiyor. Aynı zamanda kaşık pozisyonu denilen, yan yana uzanırken erkeğin kadını sırtından kavradığı iç içe pozisyon da, hamilelik için konforlu pozisyonlardan. Bu pozisyon sadece konforlu olmakla kalmıyor, çifte sıcak ve samimi bir iletişim kurma imkanı da sağlıyor.

Misyoner pozisyonu ilk trimester ve ikinci trimester’ın erken dönemi için uygun olsa da, 16-20 haftalık olunca artık bu pozisyona veda etmek gerekiyor. Çünkü sırt üstü düz uzanmak, rahmin ana toplardamara baskı uygulamasına ve vücudun alt bölgesinden kalbe kan akışının azalmasına yol açabilir.

Hamileyken düşündüğünüzden daha seksisiniz

Eşiniz elini üzerinizden çekemiyorsa buna şaşırmayın. Hamilelik ışıltısı ve iri göğüslerinizle daha seksisinizdir bu dönemde. Hamilelik sizi çekici kılar, çünkü doğurganlığın nihai işaretidir. Erkekler, kadınları en doğurgan oldukları zamanlarda daha çekici bulurlar. Bir dahaki sefere kendinizi daha az seksi bulduğunuzu düşündüğünüzde, aklınıza bu bilgiyi getirin. Bu, sizin modunuzu değiştirmeye yeter.

Hamileyken seks güvenlidir

Uzmanlar, eğer siz rahat hissediyorsanız, hamilelikte cinsel ilişkiye girmenin güvenli olduğunu söylüyorlar. Sadece plasenta previa (plasentanın bebeğin doğum yolu üzerine yerleşmesi), erken doğum, erken membran (zar) yırtılması gibi belli bazı tıbbi sakıncaların olduğu durumlarda, cinselliğe karşı çıkıyorlar. Bu risklerin söz konusu olup olmadığını jinekoloğunuzdan öğrenebilirsiniz.

Sekste çılgınlıkları başka zamana bırakın

Uzmanlar hamilelikte seksi sakıncalı bulmasa da fazla çılgın hareketleri önermiyor. Bunları hamilelik sonrasına saklamak en iyisi! İlişki sırasında kendinizi iyi hissetmediğiniz herhangi bir hareket yaptığınızı fark ettiğinizde, derhal bırakın ve bunu doğum sonrasında deneyin.

Daha yoğun orgazmlar yaşayabilirsiniz

Hamileyken cinsel ilişkiye girmeye pek sıcak bakmıyorsanız kendinizi şu şekilde ikna edebilirsiniz: Çalışmalar, hamile kadınların, sinir uçları hassaslığının, genital bölgeye kan akşının artmasından ve oksitosin (aşk hormonu olarak bilinir) seviyesinin yükselmesinden dolayı daha güçlü orgazmlar yaşayabildiklerini gösterdi. Hamileyken pelvik alanına kan akışının artması, daha büyük ve daha iyi “finaller” anlamına geliyor. Ne dersiniz, kulağa hoş gelmiyor mu?

alıntı

 

Dorukcan.com Resimler Dorukcan.com Resimler

Etiket : Hamilelikte, Sekse, Dair, Bilinmesi, Gerekenler,
SAĞLIK BİLGİLERİ
Ekleyen : Nazlican | Kategori : Cinsel Yasam | Tarih : 14.10.2014 12:43:21 | Hit : 2698 | Yorum : 1

» Sağlık Yorumları

SAĞLIK YORUM YAZ

 
 • Babacan
  bu ilgi ne alaka??)
  14.10.2014 13:09:47


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.