» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Sağlık Kategorileri

» Hit Sağlık

» Son Sağlık Yorumları

» Sağlık İstatistikleri

 • Sağlık Sayısı 74

 • Okunma Sayısı 844100

 • Kategori Sayısı 5

 • Yorum Sayısı 91

» Erkeklerin Seks Hataları

Sağlık Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (2) Beğenmeyenler (0) Toplam (2)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   Murat(+1), kaRLos(+1),
Beğen Beğenme
Cinsel Yasam Kategorisinde Gez
               

Cinsellik, insanın yaşamdan zevk almasını sağlayan en büyük gereksinim. Ayrıca bireylerin aldığı haz ve zevkin yanı sıra nesillerinin devamlılığı açısından da oldukça önemli. Cinselliği normal bir süreç olarak değerlendirmek her ne kadar zor ve karmaşık olsa da, araştırmalar sonucu belli başlı püf noktalara varılabilir.

 

Yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına göre, Cinsel Sağlık Enstitü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri, erkeklerin yatakta yaptıkları en önemli 10 hatayı bir araya getirdi...

- Ön sevişmeyi ihmal etmek

"Ön sevişme yaşayamadığım için orgazm olma sürem de uzuyor. Haliyle partnerim de benden önce orgazm oluyor. Ben de kendini kötü hissetmesin diye orgazm taklidi yapmaya mecbur kalıyorum..."

Erkeklerin ön sevişme yapmadan direk cinsel ilişki yaşamak istemelerinin kadınlar için büyük bir problem olmaya devam ettiğini ve bunun erkeklerin yatakta yaptıkları hataların en başında geldiğinin altını çizen CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe, "Ön sevişme yaşayamayan kadınların, boşalma ve orgazm süreleri uzuyor ve kendilerinden önce boşalan partnerlerinin kendilerini kötü hissetmemeleri için orgazm taklidi yapmaya mecbur kalıyorlar. Zamanla direkt olaya giren erkeklerden nefret etmeye başlıyorlar. Eğer erkek bir kadının gönlünü fethetmek istiyorsa onu harekete geçirecek ön oyunları ilişkisine dâhil etmeyi öğrenmelidir" dedi.

2- Sadece penisiyle kadının boşalmasını sağlayacağını veya onu orgazma ulaştıracağını düşünmek

 

"Sanki cinsel birleşme sırasında yapılan pozisyonları ve aktiviteleri tek başına gerçekleştiriyormuş gibi kendi gayretiyle orgazm olduğunu düşünüyor. Tek başına orgazma ulaşıyor ya, bu nedenle bana dokunmasına gerek yok! Benim kendi kendime orgazm olabileceğimi düşünüyor..."

CİSED Genel Psikiyatri Uzmanı Yrd. Başkanı Dr. Cebrail Kısa, "Kadınların boşlaması klitorisleriyle olur. Vajina erkeğe zevk veren bir organdır. Sanılanın aksine kadın vajinal uyarılarla değil, daha çok klitoral uyarılarla boşalır. Penis-vajina birlikteliği kadının erkekle geçici olarak bütünleşmesi, ruh ve beden birlikteliği sağlaması açısından orgazm için önemlidir. Ayrıca sanılanın aksine kadınlar cinsel ilişki öncesi ya da sırasında dışarıdan gelecek olan uyarıcılar eşliğinde zevk alırlar. Bu nedenle ilişki sırasında da erkek partnerini bu dokunuşlardan mahrum bırakmamalıdır" dedi.

3- Sevişirken farklı şeylerle uğraşmak

 

"Genellikle yatak odası dışında sevişeceksek, bu, oturma odası oluyor. Bir an içimizden gelip heyecanla sevişmeye başlıyoruz. Yani o da gayet istekli aslında, ama bir bakıyorum benimle sevişirken televizyon izliyor ya da sehpada duran gazeteyi okuyor. Kendimi bir araçmış gibi hissediyorum. Nasıl bu kadar kaba ve hissiz olabiliyor? Deli olmamak elde değil..."

Yatak odası dışında cinsel birleşme gerçekleştirildiği zaman erkeklerin yanlarında duran gazeteye, TV programlarına, bir filme ya da dışarıya odaklanabildiklerinin altını çizen CİSED Genel Başkan Yardımcısı Uzmanı Psikolog Yasemin Yıldız, "Bu nedenle, romantik bir an yaşayamıyorlar. Bu durum kadınların kendilerini kötü hissetmelerine yol açarken, bu tip erkekleri kaba ve hissiz bulmalarına yol açıyor. Hem sevişmek isteyip hem de ilgisiz olmak seksin anahtarı değildir. Bu nedenle erkek, kadını önemsediğini ve istediğini fark ettirmelidir" dedi.

4- Yatakta hep patron olmayı istemek

 

"Cinsel ilişki boyunca 'Yüz üstü yat!', 'Sırtını dön!, 'Kalk!', ' Hayır, öyle değil böyle...' diye yönlendirmelere maruz kalmaktan bıktım. Onun direktiflerine mi kulak vereceğim yoksa yaptığım işe mi konsantre olacağım. Hem ben her zaman karşılıksız ve emrivaki seks oyunları oynamak zorunda mıyım? Kendini patron ilan etmeyi çok seviyor..."

CİSED Genel Sekreteri Psikolog Serap Güngör, "Kadınlar cinsel ilişki sırasında sürekli olarak yönlendirilmeye maruz kalmaktan rahatsız olurlar ve içlerinden gelmediği sürece karşılıksız ve emrivaki seks oyunları oynamak istemezler. Erkek herhangi bir fantezi ya da seks oyunu gerçekleştirmeli, çok fazla emir vermekten kaçınmalıdır. Erkeklerin en büyük yönlendirmesi olan oral seks, sürekli olarak tek taraflı yapılıyorsa, diğer bir deyişle artık görev olduysa, bu kalıptan bir an önce çıkılmalıdır" dedi.

5- Aceleci olmak

"Uzun süreli bir birlikteliğim var ve ne kadar zaman oldu doğru düzgün sevişmedik bile. Eşim sadeceboşalıp rahatlamak için cinsel ilişki yaşıyor gibi, çok aceleci... Cinsellikten soğuma noktasına geldim. Cinselliği aceleye getirmesinden bıktım."

CİSED Yönetim Kurulu Üyesi Psikolog Kemal Özcan, "Kadınların çoğu erkeklerin aceleci olmasından şikayetçidir. Çünkü kadınlar penis-vajina birlikteliği yerine dokunmanın verdiği hazdan daha çok zevk alırlar. Bu nedenle ilişkinin başlarında verilen ilgiyi devam ettirmek ve cinsel ilişkiyi doya doya yaşamak, olması gereken en doğru eylemdir" dedi.

6- Çok konuşmak ya da susmak

"Biraz sert ilişki yaşıyoruz. Bu hoşuma gidiyor, fakat bazen açık seçik konuşma esnasında doğru kelimeleri seçemiyor. Şaşırıp kalıyorum ve çok kırılıyorum..."

Erkeklerin bazen seks yaparken açık seçik konuşma fantezisini uygulamak istediklerini söyleyen CİSED Yönetim Kurulu Üyesi Psikolog Gülüm Bacanak, "Ancak bunu yaparken doğru kelimeleri seçmeli ve partnerlerini incitmemelidirler. Ayrıca sevişme esnasında üçüncü şahıslardan ya da günlük hayattan konuşmamaları veya çok sessiz kalmamaları da gerekir. Bu nedenle erkek orta yolu bulmalı, ne kendini kapatmalı ne de duyguları çok fazla dışa vuracak davranışlar sergilemelidir" dedi.

7- Partnerine kendini ispat etmeye çalışmak

 

"Cinsel ilişki yaşarken, 'Böyle nasıl?', 'Bu iyi mi?', '20 dakikadır sevişiyoruz ve hâlâ yorulmadım ?', 'Ne kadar güçlüyüm değil mi?' gibi bir sürü soru soruyor. Ben cevaplamaktan yoruluyorum ama o sormaktan yorulmuyor. Zaten birlikteyiz ve yatakta nasıl olduğunu biliyorum. Yine de, bana kendini kanıtlamaya çalışıyor..."

Erkeğin yatakta partneriyle geçirdiği anlarda sadece kendinin performans gösterdiğini düşünmemesi gerektiğini belirten Dr. Cem Keçe, "Seks iki kişilik bir oyundur. Ayrıca erkeğin kendini ispat etmeye çalışması ve çaresizce geri bildirim almak istemesi zamanla kadını seksten soğutabilir. Çünkü kadının böyle bir erkeğe zamanla saygısı azalır. Bu nedenle erkek, performansıyla ilgili güzel sözler duymak için girişimde bulunmamalı, bunu partnerinin tercihine bırakmalıdır" dedi.

8- Kadınların hep sertlikten hoşlandıklarını düşünmek

 

"Farklılık olsun diye biraz daha sert olmasını söyledim ama nereden söylediysem, zevk aldığımı gördüğünden bu yana seks hayatımız sert ve şiddetli geçiyor. Ben vur dedim o öldürdü..."

Dr. Cebrail Kısa, "Seks, aynı müzik gibi ritimlerden oluşur ve ruh haline göre ritminde değişiklik yapılması gerekir. Bu nedenle erkek yeri geldiğinde ve partneri de istiyorsa sert olmalı, ancak kadınların sertlikten ziyade romantizmden hoşlandığını aklından çıkartmamalıdır" dedi

9- Prezervatif kullanmayı reddetmek

 

"Henüz yeni tanışmışım. Nerede, ne zaman ve kimlerle cinsel ilişki yaşıyor bilmiyorum. Dolayısıyla prezervatifsiz ilişki yaşamak istemiyorum. Fakat bazen korunmasız ilişki yaşamaya maruz kalıyorum..."

Psikolog Serap Güngör, "Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ve istenmeyen gebeliklerden korunmanın tek yolu prezervatiftir. Ayrıca kadın hamile kalmaktan korktuğunda kendini sekse veremez ve yaşanan birliktelikten erkek de haz alamaz. Bu nedenle prezervatifin kullanılıp kullanılmaması konusunda erkek, kadının tercihine saygı duymalıdır" dedi.

10- Sevişmenin hemen arkasından uyumak

 

"Seviştik ve bitti. Hemen arkasını dönüp uyuyor. Ne bir sarılayım ne öpeyim, yok! Kendimi kullanılmış gibi hissediyorum..."

Hemen hemen her kadının cinsel ilişkiden sonra erkeğin kendisine sarılmasını, bir süre yan yana uzanmayı, romantik anlar geçirilmesini ve hoş sohbet edilmesini beklediğinin altını çizen Dr. Cem Keçe, "Bu nedenle, erkek seks sonrası hemen yataktan kalkmamalı, uyumamalı veya sırtını dönerek başka bir işle ilgilenmemelidir. Cinsel ilişki sonrası sırtını dönüp uyumak, kadınlarca içgüdüsel olarak farklı değerlendirilir ve çok kırıcı eylem olarak algılanır" dedi.

alıntıEtiket : Erkeklerin, Seks, Hataları,
SAĞLIK BİLGİLERİ
Ekleyen : Nazlican | Kategori : Cinsel Yasam | Tarih : 20.10.2014 12:25:46 | Hit : 8813 | Yorum : 2

» Sağlık Yorumları

SAĞLIK YORUM YAZ

 
 • Murat
  Ön sevişme önemli tabıı.İğneye ipliği takmak için bile kaç defa yalıyorsun)
  27.12.2014 19:28:49


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • Nazlican
  hatasız kul olmaz garı))
  20.10.2014 12:27:58


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.