» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Sağlık Kategorileri

» Hit Sağlık

» Son Sağlık Yorumları

» Sağlık İstatistikleri

 • Sağlık Sayısı 74

 • Okunma Sayısı 822956

 • Kategori Sayısı 5

 • Yorum Sayısı 91

» Aşkınızı Canlı Tutmak Sizin Elinizde

Sağlık Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (1) Beğenmeyenler (0) Toplam (1)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   sunam(+1),
Beğen Beğenme
Cinsel Yasam Kategorisinde Gez
               

Aşkı canlı tutmanın yolları

Aşkı canlı tutmak için bazı hareketleriniz ve tavırlarınız ile sizin elinizde. Sıradan yada monoton aşk hayatınız varsa ve yeniden eski haline döndürmek istiyorsanız illaki yapmanız gereken bazı şeyler olacaktır.

İlişkinizin başlarında herşey güzel giderken; artık hissettiğiniz duyguların sıradanlaştığını düşünüyorsanız; aşkınız heyecanını kaybetmiş demektir.

‘Nasıl olsa o benim’ demeyin

Birbirine alışmanın getirdiği umursamazlık ve özensizlik her ilişkiyi sıradanlığa sürüklüyor ve bu sıradanlık, taraflardan biri, ‘Beraberliğimizin bir anlamı kalmadı’ diyene kadar sürüyor. İlişkiyi bir bebek gibi düşünün. Bebeğinize birkaç yıl bakıp sonra ‘Nasıl olsa kendi kendine büyüyor’ deyip bir kenara mı atacaksınız? Aşkınıza sahip çıkın ve her aşamasında ona emek vermeye hazır olun. Uzun ilişkilerde seksin seyrekleşmesi normaldir. Fakat bunun rutine dönüşüp dönüşmemesi sizin elinizde.

Rutine dönüştürmeyin

Sorunun temeli belki de şu; erkekler sekse ulaşmak için aşık oluyor, kadınlarsa aşka ulaşmak için seks yapıyorlar. Ancak sonuçta iki taraf da mahremiyet ve yakınlığa ihtiyaç duyuyor. Hissettiklerinizi, sıkıntılarınızı, özlemlerinizi paylaşın. Yatakta tek başınıza fantezi kurmak yerine birlikte fanteziler geliştirin. Böylece cinsel yaşamınız sıcaklığını ’9,5 hafta’dan daha uzun süre koruyabilir.

Eski sevgiliyi unutun

Bazen geçmişteki bir ilişkinin gölgesi bugünün mutlu aşkının üzerine düşebilir. ‘Yeni sevgilim doğru insan mı? Yoksa benim için hala mücadele eden eskisine mi dönmeliyim?’ gibi kuşkular güzel giden bir ilişkiyi bir süre sonra zehirlemeye başlar. Büyük bir ihtimalle yeni büyük aşkın diğer kahramanı bu kararsızlıktan, bu gidip gelmeden sıkılır, hevesi kaçar ve ilişkiyi bitirir. Eğer eski sevgilisiyle ilgili tereddütleri olan sizseniz tavsiyemiz; onu unutun! Çünkü aynı suda iki kere yıkanılmaz. Kendinize ve yeni aşkınıza gerçek bir şans tanıyın.

Olduğu gibi kabul edin

Farklı ilgi alanları, geleceğe dair bambaşka beklentiler, hayaller ve birbirine ters bakış açıları çoğunlukla ayrılığa sebep oluyor. Yani ‘Zıtlar birbirini çeker,’ sözü tam bir palavra! Tabii ki, karakterleriniz aynı olmak zorunda değil. Beraberliğinizi sürdürmeyi gerçekten istiyorsanız ve bu şekilde de aşkta mutlu sona ulaşabileceğinize inanıyorsanız, o zaman önce sevgilinizi değiştirme fikrini unutun. Onu şu anki haliyle, hiçbir şekilde başka bir insan yapmaya çalışmadan ve size ters gelen davranışlarından şikâyet etmeden kabul etmelisiniz, tabii o da sizi.

1- Sevdiğini mutlaka söyle. “Sen biliyorsun ya seni sevdiğimi” deme. Aşık insan sevildiğini duymak ister. Bunu binlerce kez söylesen de bıkmaz. Öyleyse sen de bıkma.
Aşkı canlı tutmanın yolları

2- Söylemek yetmez sevdiğini mutlaka göster. Sevmek sadece dilinde kalmasın eyleme de geç. Bunu yapabilmenin en iyi yolu sevdiğin kişiyi hayatının en öncelikli kişisi haline getirmendir. Bir başka deyişle ondan daha önemli kişi ya da şey olmamalı hayatında.
3- Onu görmek için fırsatlar yarat. İşe güce okula mazeret bulma. Her atlatman her “Görüşelim” dediğinde reddetmen aranızdaki aşkı törpüleyecektir azaltacaktır.
4- Sürprizler yap yaratıcılığını kullan. Klişe şeylere gerek yok. Kimse sana sürekli elinde bir buket çiçekle kapısına git demiyor. Ama “Çiçek almak da ne bizim bunlara ihtiyacımız yok” deme. Ayda yılda bir de olsa o çiçeği al. Sürprizi çiçeğe de indirgemeyelim. Yapacak çok şeyin olmalı.
5- Onunla konuşurken yumuşak ol. En kavgalı anınızda bile sesini yükseltme. Haklı da olsan haksız da olsan onu mutlaka dinle söylediklerine kulak ver. Ondan sonra kendi söyleyeceklerini söyle. Tartışma bitince barış asla küs kalma.
6- Dokunmak aşkın en güzel aktarımıdır. Her fırsatta dokun ona elini tut saçını okşa beline sarıl omuzuna yaslan. Ama mutlaka dokun. Dokunmaktan kaçarsan karşındaki insan kendisini ‘istenmeyen’ olarak görür.
7- Mutlak dürüstlük yoktur biliyorum ama olabildiğince elinden geldiğince dürüst ol. Onun yüzünü güldürecekhoşça vakit geçirtecek beyaz yalanların zararı yok. Hayatını etkileyecek yalanlar söyleme. Kendini olduğundan farklı tanıtma bir gün bunun ortaya çıkacağını unutma.
8- Onun kişiliğine yaşam biçimine senden önceki hayatına saygı duy. O da seninkine duyacaktır böylece. Siz ancak birlikte olmaya başladığınız andan itibaren birbirinize karşı sorumlusunuz. Kimseye geçmişinin hesabını sorma çünkü seni ilgilendirmez.
9- Birlikte kaliteli zaman geçirin. Sürekli evin içinde oturarak ya da hep aynı yerlere giderek kendinizi sıkıntıya boğmayın. Yeni yerler keşfedin birbirinize kitap okuyun bir filmi izledikten sonra mutlaka üzerinde konuşun.
10-Geleceğe dönük planlar yapın. Ama asla birbirinizden yapamayacağınız şeyler istemeyin. Tutamayacağınız sözleri vermekten kaçının. İlişkiye ad koymak iyidir ama bunu yapamıyorsanız akışına bırakın.
11- Başkalarının önünde asla kavga etmeyin birbirinizi eleştirmeyin. Sevgililer birbirinin rakibi değil tarafıdır. Birbirinizi koşulsuz desteklemelisiniz. Ancak kendi kendinize kaldığınızda sevgilinizin yanlışlarını ona söylemelisiniz ve düzeltmesini istemelisiniz.
12- Aşk ‘katlanmak’ değildir. Sevgilinizin yapmayı istemediğiniz şeyleri yaptırmasına belki bir süre katlanabilirsiniz. Ancak daha sonra mutlaka bundan sıkılacak ve yapmaktan vazgeçeceksinizdir. Bu yüzden ‘katlanmayın’ sevgilinize “Ben bunu yapmak istemiyorum” deyin.
13- Birbirinize olduğu kadar birbirinizin ailelerine ve arkadaşlarına da saygı duyun.
14- Bir derdiniz olduğunda bunu başkalarıyla değil önce sevgilinizle paylaşın. 15Önemli bir konuda (iş okul sınav vb.) mutlaka sevgilinizin görüşünü alın. Onun söylediklerini önemseyin

alıntıEtiket : Aşkınızı, Canlı, Tutmak, Sizin, Elinizde,
SAĞLIK BİLGİLERİ
Ekleyen : Nazlican | Kategori : Cinsel Yasam | Tarih : 18.11.2014 13:14:01 | Hit : 8130 | Yorum : 3

» Sağlık Yorumları

SAĞLIK YORUM YAZ

 
 • Babacan
  şaka bir yana önemli bir konu eline sağlık Nazlı_can
  18.11.2014 18:17:12


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • Babacan
  canlı canlı ....denizden yeni çıktıııı
  18.11.2014 18:15:38


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • kaRLos
  hangi elimde sağ da mi solda mı ?) nazlıcan
  18.11.2014 18:05:33


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.