» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Resim Kategorileri

» Hit Resimler

» Son Resim Yorumları

» Resim İstatistikleri

 • Resim Sayısı 66

 • Okunma Sayısı 268638

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 49

» Bir Görünüp Kaybolanlar Arzu Okay

Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kaybolan Yıldızlar Kategorisinde Gez
               

Onlar Türk sinemasının bir dönemine damga vuran yıldızlar.Ortalığı kasıp kavurdukları günler artık çok gerilerde kaldı. Kimi kameralarınönünden uzaklaşıp başka iş kollarında faaliyet göstermeye başladı. Kimi evlenipevinin kadını oldu... Bakın bir zamanların ünlü yıldızları şimdi nerede neyapıyor.


Arzu Okay, 1970 yılında Sinema Yüz Güzeli seçilerekkariyerine başladı. Sinemaya başrolünü Ayhan Işık ile paylaştığı Ölünceye Kadaradlı filmle başladı. Okay o sırada henüz 15 yaşında bir genç kızdı.


Ama kameralar karşısına geçmeden 1 yıl önce kariyerkonusunda küçük adımlar atmaya başlamıştı Okay. 14 yaşındayken Zeki Müren'inbaşrolde olduğu bir fotoromanda oynadı.


Bir yıl sonra da kendisine şöhretler dünyasının kapılarınıaçan yarışmada birinci oldu. Daha sonra İtalya'da da bir güzellik yarışmasınakatıldı ve orada da dördüncülüğü elde etti.


Annesi ile babası o çok küçükken ayrılan Okay, şoför olanbabasını 27 yaşındayken tanıdı. Okay, 17 yaşındayken evi terk edip yönetmenBilge Olgaç'ın evine yerleşti. Bir süre orada yaşadıktan sonra kendiayaklarının üzerinde durmaya başladı.


1970'lerin erotik furyasında çok sayıda yapımda yer alan ve'vamp kadın' olarak tanınan Okay, bir söyleşide ilk filminde oynamayı nasıl kabulettiğini şöyle anlatmıştı:


'Biraz öpüşecektim, biraz da göğsümün ucu görünecekti.Filmlerin devamı geldi. Oynadığım yere kadar oynadım. Aslında bu filmler benihiç rahatsız etmiyor. Çünkü o benim işim. Çekim bittikten sonra makyajımı silipjean'imi giyiyorum.'


22 yaşındayken bir gün kendi deyimiyle 'sigortaları' attıOkay'ın ve İngiltere'ye dil okuluna gitti. Parası bitince de Türkiye'ye döndü.


Okay'ın efsanesi çok etkileyici olsa da aslındaYeşilçam'daki serüveni o kadar da uzun sürmedi. Evlenip Paris'e yerleşti vederi ticaretiyle uğraşmaya başladı. Hatta işleri o kadar ileriye götürdü kidönemin Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün elinden ticaret ödülünü alabilmeyi debaşardı.


Sinema artık onun için geçmişte kaldı. Tek isteği ise 'eskiseks yıldızı' diye değil 'eski sinema oyuncusu' olarak anılmak.


Dorukcan.com Resimler Dorukcan.com Resimler

Dorukcan.com Resimler Dorukcan.com Resimler Dorukcan.com Resimler


Etiket : Görünüp, Kaybolanlar, Arzu, Okay,
RESİM BİLGİLERİ
Ekleyen : Dorukcan | Kategori : Kaybolan Yıldızlar | Tarih : 15.04.2011 17:49:39 | Hit : 16786 | Yorum : 0

» Resim Yorumları

RESİM YORUM YAZ

 

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.