» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» MakaleYazılar Kategorileri

» Hit MakaleYazılar

» Son MakaleYazılar Yorumları

» MakaleYazılar İstatistikleri

 • MakaleYazılar Sayısı 155

 • Okunma Sayısı 539532

 • Kategori Sayısı 13

 • Yorum Sayısı 69

» Mutsuz Giden Bir Hayatı Değiştirmek İçin 11 SIR

MakaleYazılar Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Yaşama Dair Kategorisinde Gez
               

Hayat her zaman istediğiniz gibi gitmez. Siz planlar yaparsınız, hayaller kurarsınız, kurduğunuz hayallere göre hayatınıza yön vermeye çalışırsınız ama hayatın genelde sizin için bundan çok başka planları vardır. Ama canınızı sıkmayın. Hesapta olmayan olaylara, hayatın bize sunmadığı mükemmel fırsatlara rağmen yaşamaya devam ediyoruz ve bir şekilde bunun en iyi yolunu aramaktan vazgeçmiyoruz.

 

1. Hayat ritminizi yavaş tutun ve anın tadını çıkarın.

Yemeklerinizi bir an önce bitirmek için, kendi düşüncelerinizi önemsemek için, gün batımını görmek için veya en sevdiğiniz şarkının sözlerini öğrenmek için sürekli meşgul olmaktan vazgeçin.

2. Zamanınızı çalan ve boş yer işgal eden insanlara hayır deyin.

Zamanınız çok değerlidir ve bunu yalnızca değerli kişilere ve değerli şeylere harcamanız gerektiğini unutmayın. Her şeye aynı anda yetişemezsiniz ve herkes için en iyisi olamazsınız. Zamanınızı harcamaya değer olanları seçin ve gerisini oluruna bırakın.

3. Kendinize karşı daha dürüst ve açık olun.

Hayatta gerçekten ne istiyorsunuz? Şu anda yaptığını iş tutkunuz olan iş mi yoksa toplum ve ailenizin sizi yönlendirdiği iş mi? Tutkularınızla ilgisi olmayan işlere başvurmaktan artık vazgeçin ve gerçekten ne istediğinize karar verin.

4. Daha fazla risk alın.

Gerçekten hakkıyla dağıtabileceğiniz risklerden söz ediyoruz. Hatalar yapın ve birçok kez yanılmaktan korkmayın. Ardından yeniden yanlış yapın ve yeniden yanılın. Mücadele etmenin karakterinizi güçlendirmesine izin verin çünkü başarı geldiğinde en azından bu hak edilmiş bir başarı olacaktır.

5. Arkadaş çevrenizi iyi belirleyin.

Siz de sürekli olarak dert dinleyen, diğerlerinin sıkıntısına çare bulmaya çalışan ama karşılığında en ufak bir ilgi görmeyenlerden misiniz? Arkadaşlarınız size karşı destekleyici ve dostça yaklaşmıyorsa şunu unutmayın yanında en fazla vakit geçirdiğiniz ilk beş kişi sizi gerçekten anlayabilen arkadaşlarınızdır.

6. Geçmişi değiştiremeyeceğinizin farkında olun.

Olabilecek olan şeylerden dolayı kafanızda geçmişle ilgili farklı senaryolar düşünüp durmaktan vazgeçin. Geçmiş gerçekten geçmişte kaldı. Geçmişle ilgili hatalardan ders alıp yolunuza devam edin sadece.

7. İhtiyacı olan birilerine yardım edebilecek zamanınız olsun.

Çevrenizde bilmediğiniz birilerinin herhangi bir şeyde yardıma ihtiyacı olabilir. Eğer bu konuda yapabileceğiniz bir şeyler olduğuna inanıyorsanız, ne konuda olursa olsun, bir insana yardım etmek ve onun için bir şeyler yapabilmek kendinizi gerçekten daha iyi hissetmenizi sağlar.

8. Kendi hayalinizi gerçekleştirmemek için bahaneler üretmeyin.

Unutmayın, başkaları yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz. Bundan birkaç yıl sonra, kendi hayatınız için yapmadığınız şeyleri düşünüp mutsuz ve pişman olmak yerine bu yılları kendinize yatırım yapmayı deneyerek geçirebilirsiniz.

9. Başkaları adına sevinmeyi bilin.

Kıskançlık ya da sahte sevin göstermek yapaylıktan başka bir şey değildir. Siz de kendi başarılarınız için başkalarının sizin adınıza mutlu olmasını istiyorsanız önce siz diğerlerinin başarılarını takdir etmelisiniz.

10. Beklenti içinde olmaktan vazgeçin.

Size karşı hatalar yapmış olan insanları affetmekten çekinmeyin. Herkesin hata yapabileceğini unutmayarak aynı zamanda insanlardan çok fazla şey beklememek gerektiğini öğreneceksiniz.

11. Kendi özelinize saygı göstermeyi öğrenin.

Her şeyi herkesle paylaşmak zorunda değilsiniz. Herkes iş hayatınızdaki her detayı bilmek zorunda değil ve unutmayın özel hayatınızın en ince ayrıntıları yalnızca sizi ilgilendirir. Bazı şeyleri kendinize saklamak konusunda daha dikkatli olun.

 

Hayatta biraz daha mutlu olmanızı sağlayabilecek bu önerilerden size uyan ya da uymayan tavsiyeler olabilir. Ama siz yine de bir şans vermekten çekinmeyin kendinize ve en azından bazılarını uygulayarak sonuçları kendiniz değerlendirin.

alıntıEtiket : Mutsuz, Giden, Hayatı, Değiştirmek, İçin,
MAKALEYAZILAR BİLGİLERİ
Ekleyen : Suleguzel | Kategori : Yaşama Dair | Tarih : 17.01.2015 19:42:52 | Hit : 2061 | Yorum : 2

» MakaleYazılar Yorumları

MAKALEYAZILAR YORUM YAZ

 
 • Suleguzel
  siz yine de bir şans vermekten çekinmeyin kendinize....
  17.01.2015 23:56:40


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • Suleguzel
  ne kadar dogru bılmıyorum.okudum hosuma gıttı.sızde okuyun uygulayın hep mutlu olun ıstıyorum
  17.01.2015 19:46:00


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.