» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» MakaleYazılar Kategorileri

» Hit MakaleYazılar

» Son MakaleYazılar Yorumları

» MakaleYazılar İstatistikleri

 • MakaleYazılar Sayısı 155

 • Okunma Sayısı 2511335

 • Kategori Sayısı 13

 • Yorum Sayısı 69

» Sen, Bir Başka Ben !

Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Serbest Kürsü Kategorisinde Gez
               

   Her sabah uyandığımda kendimle buluşuyorum banyonun aynasında. “Günaydın!” diyorum kendime. Günaydın yeni güne, sevgiyle… Bazen gecenin derinliğinde bambaşka âlemlerde geçirdiğim anların etkisiyle darmadağınık uyanıyorum, dinlenmiş bir bedenin içinde yorgun, bir o kadar karışık zihnimle. Bazen bir duyguyla yüklendiğimi farkediyorum umarsızca. Hatırlıyorum bazılarını apaçık, bazıları ise kaybolmuş benliğimde… Kimi zaman apaydınlık uyanıyorum. Bir ben görüyorum aynadaki yansımamda benden içeri mevlana misali…


   Bir sürü benim var rüyalarımda yaşadığım.. Hiçbirini göremiyorum, sadece hissediyorum . Keşifteyim kendimi sevgimle… Uyku dünyamda bunları yaşarken gerçek diye ifade ettiğim dünyamda ise her şey bambaşka… Başka aynalar var baktığım, başka yüzler, başka gözler var kendimi bulduğum.


Kendimi görüyorum herkesin benliklerinde, dışarı yansımalarında, tepkilerinde, kabullenişlerinde, isyanlarında , sevgilerinde , aşklarında ,tüm ifadelerinde.. Nasıl aynada kendimi görüyorsam onlara bakınca da kendimi görüyorum. İnsan kendinde olmayanı başkasında göremez ki. Bildiğim şeylerle karşılaşıyorum, tanıdığım duyguları hissediyorum, aynı tepkileri veriyorum aniden, farketmeden.


Duygularımız, hissettiklerimiz, aklımızdan geçirdiklerimiz en derinden bile gelse hep aynı… Farklı deneyimler yaşayabiliriz, farklı görünebiliriz, hayatımızda hiç benzeşmeler olmasa da sonuçta hepimiz insanız, aynıyız ve biriz.


Kendimi görüyorum kınadığım insanların davranışlarında ve anlıyorum ki kendimi kınıyorum aslında. O anda anlamazsam sınanıyorum yaşamımdaki deneyimlerimde ve kendimi kınadığım gerçeği geliyor önüme en sonunda farkediyorum acıyla.


Bütünlüğünü kaybetmiş birine rastlıyorum, acıyorum ona yardım etmek geliyor içimden ve farkediyorum ki yardım etmek istediğim kendimden başkası değil gizil gerçekliğimde.


Anlıyorum ki tüm yargılarımda, aşağılamalarımda, kızgınlıklarımda karşıma aldığım kendimim… Aynadaki kendimi yargılar, aşağılar, kızar gibiyim.


Fark ediyorum ki “Sen bir başka bensin!”


Karşılaşmalarımızın, birlikte deneyim paylaşımlarımızın ardında birbirimize yaptığımız aynalığımız var. Tıpkı aynanın arkasında kaplı sır gibi bizde içimizdeki “sır”a ulaşmaya çalışıyoruz.


Teşekkür ederim hayatımdaki herkese bana yaptıkları aynalık görevleri için ve yarattıkları farkındalık için. Ben içimdeki ben’i keşfettiğimde dışımdaki sen’le bir olacağım hiç koşulsuzca, aşkla…


Rüya Yüksel..Etiket : Sen, Başka,
MAKALEYAZILAR BİLGİLERİ
Ekleyen : Murat | Kategori : Serbest Kürsü | Tarih : 18.12.2009 10:10:48 | Hit : 9463 | Yorum : 1

» MakaleYazılar Yorumları

MAKALEYAZILAR YORUM YAZ

 
 • Krmurat
  Teşekkür ederim hayatımdaki herkese bana yaptıkları aynalık görevleri için ve yarattıkları farkındalık için. Ben içimdeki ben’i keşfettiğimde dışımdaki sen’le bir olacağım hiç koşulsuzca, aşkla.
  05.06.2012 13:30:17


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.