» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» MakaleYazılar Kategorileri

» Hit MakaleYazılar

» Son MakaleYazılar Yorumları

» MakaleYazılar İstatistikleri

 • MakaleYazılar Sayısı 155

 • Okunma Sayısı 2365982

 • Kategori Sayısı 13

 • Yorum Sayısı 69

» Kadın ve Erkek Arkadaş Olamaz-mış!

Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Serbest Kürsü Kategorisinde Gez
               

 


Kız arkadaşım kocasından dayak yemiş. Sebebi ise, iş çıkışı servisten inip, aynı şirkette çalıştığı iş arkadaşıyla aynı istikamete gittikleri için birlikte yürümek ve sohbet etmek! 


Adam bağırmaya başlayınca, ister istemez kendini aklamak için, biz arkadaşız demiş. Aynı işyerinde çalıştıklarını açıklamış. Ancak adamın verdiği cevap: “Kadınla erkek arkadaş olamaz, mutlaka seninle sevişmek istiyordur!” Arkadaşıma vurmaya başlamış. Bu tatsız kısmı anlatmaktan hoşlanmıyorum, o yüzden geçelim. Bir insanın, karşısındakinden fiziksel olarak güçlü olduğu için dövebiliyor olması yeterince kafamın tasını attırıyor zaten.


Adamın işyerinde hiç bayan çalışan olup olmadığını sordum. Çalışmıyormuş! Olabilir, ülkede genel bir kriz ortamı olduğu düşünülürse, normaldir, insanlar işsiz kalabilir. İş yapar, batar, çıkar, hepsi doğaldır. Bu kısma elbette anlayış gösteririm ama arkadaşımın ağzından çıkan şu kelamı anlamakta zorlanıyorum: “ İşsizlik yüzünden sinirleri bozuk, beni o yüzden dövdü zaten!”Kulaklarımın yanlış duymuş olmasını isteyeceğim nadir zamanlardan biridir bu. Neden bahane üretmeye dünden hazırız ki? Aklımızı ikna ettiğimizde, kalbimizde ikna oluyor mu? Bu konuyu şiddet gören kadınlar başlığı altında tekrar irdelemek için, şimdilik rafa kaldırıyorum. Gelelim, şu karşı cinsle arkadaş olunamayacağı konusuna.


Benim kadından fazla erkek arkadaşım vardır. Hiçbiri için de cinsel düşünceye sahip olmadım. Zaten aklımdan öyle bir şey geçerse, onu arkadaş kısmına değil, sevgili olasılığı bölümüne koyardım.  En sağlam dostlukların karşı cins arasında olduğunu hem kendi yaşamış, hem yüzlerce defa şahit olmuş biri olarak söylüyorum, kadınla erkek arkadaş olur, üstelik çok iyi de dost olur. Kimse de diğerini karşı cins olarak görmez.


Bu fikri savunan birisinden, kaçarak uzaklaşmak istiyorum. Bu cümleyi söyleyen, savunan kadın veya erkek, kim olursa olsun, psikolojik olarak bir rahatsızlığı olmalı inancını taşıyorum. Nasıl olur da insan bu fikre inanabilir ki? Bu ancak bir şartla mümkündür. Bu düşünceyi savunan biri, dışarıda gördüğü tüm karşı cinslere karşı cinsel bir arzu besliyor demektir. Karşılaştığı bütün kadınlarla sevişme fikri oluşmayan bir adam, neden bu tarz bir söylemde bulunur? O zaman dönüp o adama, demek ki sen böyle hissediyorsun ki, herkesin de senin gibi düşündüğünü ve hissettiğini zannediyorsun denmez mi?Dostluğun, bir eş ya da sevgiliden farkı, içinde hiçbir cinsel dürtü barındırmamasından kaynaklanır. Ve gün gelir, o uğruna can vereceğimiz aşklar biter, hatta yüzünü bile görmek istemeyiz belki ama omzunda ağlayacağımız kişi yine dostumuz olacaktır.


 Etiket : Kadın, Erkek, Arkadaş, Olamaz mış,
MAKALEYAZILAR BİLGİLERİ
Ekleyen : Murat | Kategori : Serbest Kürsü | Tarih : 17.07.2009 14:18:48 | Hit : 9389 | Yorum : 0

» MakaleYazılar Yorumları

MAKALEYAZILAR YORUM YAZ

 

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.