» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» KöşeYazı Kategorileri

 • Kategori
 •    Aşka Dair 41
 •    Biz Bize 5
 •    Güncel 12
 •    Yaşama Dair 75
 •    Siyaset 40
 •    Şiir Seli 24
 •    Serbest Köşe 7

» Hit KöşeYazıları

» Son KöşeYazı Yorumları

» KöşeYazı İstatistikleri

 • KöşeYazı Sayısı 205

 • Okunma Sayısı 842352

 • Kategori Sayısı 9

 • Yorum Sayısı 200

» Doğduğun günden bugüne

KöşeYazı Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (1) Beğenmeyenler (0) Toplam (1)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   carolin(+1),
Beğen Beğenme
Yaşama Dair Kategorisinde Gez
               

Doğduğun günden bugüne ...
Dinle zeytin gözlü oğlum. Anlatacaklarım sanadır. Deneyimsiz bir babanın sade, içten gelen sözleridir. Baba olmayı öğrendiği gibi,  duygularını da söylemeyi yeni öğrenen babanın  sana   anlatacakları var. Bugünden yarına kalsın. Kelimelerim seni hep ısıtsın diye.

Doğduğun gün, yüzünü ilk gördüğüm gün  yüreğimden geçenleri dinle şimdi:


Zeytin gözlüm hoş geldin dünyamıza,  umut tohumları ektin, yaşamımıza renk ahenk kattın,  hoş geldin. Sevinç çığlıkları atmış,  mutluluktan gözlerim dolmuştu. Benim de bir yavrum,  zeytin gözlü oğlum vardı artık. Gururla göğsüm kabardı çok mutlu oldum.  Birlikte bir yaşam bizi bekliyordu zeytin gözlüm. Yaşam çok acımasız, ne zaman ne olacağını bilmek imkansız ama   hayattan tek dileğin ne diye sorsalardı bana o an,  seninle yarınları düşlemek,  geleceğin planını yapmak ve birlikte yaşamı paylaşmak,  senin büyüdüğünü görmek,  el ele yarınlara koşmak derdim zeytin gözlüm.


Canım oğlum senin bir annen vardı.Sen anne kokusunu, onun  sevgisini tadamadan annemiz aramızdan ayrılıp gitti. İkimiz kaldık  hayatta başbaşa.  Bundan sonra seninle birlikte bir yaşam kurmalıydık. Birlikte bu yaşamın zorluklarına göğüs germeliydik, birlikte mutlu olmalı,  sevincimizi paylaşmalıydık. Yolumuz uzun ve zordu . Çok korkuyordum  minik oğlum hem de çok. Ya başaramazsam diye korkuyordum. Baba olmak hiç de kolay değildi. Bu yolda tek kılavuzum sana olan sevgimdi canım oğlum ve başaracağımıza olan inancım. Birlikte geçirdiğimiz zamanlar biliyorum ki  zeytin gözlü oğlum sana bir annenin sevgisini şefkatini veremedim kimi zaman. Ama şunu bil ki zeytin gözlüm bu seni sevmediğimden değil sana nasıl göstereceğimi bilmediğimdendi. Ben baba olmayı da,  sevgimi göstermeyi de seninle öğrendim..

Çoğu kez  bana "baba neden anne almıyorsun? Hatta bir de kardeşim olsun onu sever onunla oynarım." derdin. Bense yanıt vermekte zorlanırdım. Çünkü yanıtım yoktu güzel oğlum. Evet babandım ama bazı şeylerin yanıtı bende de yoktu.

Zaman kaygıları da korkuları da azalttı. Biliyordum ki seninle doğru yoldaydık. En çok da  gözlerindeki ışık bana güç verdi, Çünkü sen benim geleceğim,  yarınlarım,  zeytin gözlü oğlumdun. Gücümü senden alarak birlikte bir yaşama adım attık ve başardık zeytin gözlüm,

Hatırlıyor musun; ana okuluna başlayacağın ilk gün önlüğün ne de çok yakışmıştı sana. Zeytin karası  gözlerindeki parıltıyı görmüştüm. O zaman anladım ki,  sevginin aşamayacağı hiçbir engel yok. Bizleri yaşatan,  birbirimize bağlayan sevgi her zorluğu aşmamızı da sağladı. Sen büyüyordun. Büyüdüğünü görmek  içimi gururla kaplıyordu.  Okul çıkışında seni beklerken, koşup  gelip babacığım deyip boynuma sarılıp öpmen, bana huzur ve güç veriyordu. Bu mutluluk anlatılamazdı. Sen benim umudum yarınlarım,  birtanecik zeytin gözlü oğlumsun seni çok seviyorum.


Bana sevgiyi sen öğrettin sevgiyle, sabırla zorlukların üstesinden gelebilmeyi senden öğrendim. Seni seviyorum zeytin gözlüm


Yıllar ne de çabuk ilerliyor. Sen büyüyorsun oğlum. Sen buyudukçe,  umutlarımız yaşam sevincimiz bir çığ gibi büyüyor . Sonra birgün  sen birinci sınıfa başlıyorsun. Hayatının ilk  önemli gününde yanındayım zeytin gözlüm. Elin avuçlarımda . Senden daha çok heyecanlıyım belki. O heyecan hiç bitmeden yaşıyoruz koca yılı. Fişler ve  cümleler arasında birlikte yürüyoruz .Sen büyüyorsun oğlum. Seninle birlikte ben de büyüdüm. Ben de oturdum o sınıfta. Karne aldığın gün babacım hepsi beş diyerek koşup boynuma sarıldın.Bütün yorgunluğum yerini huzura bıraktı. İyiki varsın zeytin gözlüm. Sen benim birtanecik oğlumsun. Seni seviyorum


Hani aramızda bir oyun vardır. Ben sana " benim neyimsin" diye sorduğumda, sen;  "senin zeytin gözlü oğlunum" der,  boynuma sarılırsın.Babacığım seni çok seviyorum diyerek durmadan öpersin beni. İşte o anlarda  bana dünyaları verseler böylesine mutlu olmam oğlum. Sen benim canımsın oğlum, herşeyim bitanemsin. 


Zeytin gözlü oğlum, bu yıl ikinci sınıfı başarı ile bitirdin. Karne töreninde karneni alıp, koşarak yanıma geldin. Pırıl pırıl gözlerinle " babacım yıldızlı pekiyi ile geçtim" diyerek  boynuma sarıldın ya hani. Sonra da " haydi babacığım, bana dondurma ısmarla."  dedin ya.. Gözlerinin içi gülüyordu,  bir yılın yorgunluğu aniden yok oldu gitti ikimizden de. Zeytin gözlü oğlum büyümüş ikinci sınıfı bitirmişti işte. Şimdi babasıyla el ele yürüyor arkadaşlık ediyor hatta. Sen benim birtanecik zeytin gözlü oğlumsun seni çok seviyorum.


 Birlikte çok zorluklar yaşadık. Ama her şeyimizi paylaştık. Sen bana yaşamadığım çocukluğumu yaşattın. Sevmeyi öğrettin. Birbirimize destek olarak bu günlere geldik ve benim oğlum büyümüş babasıyla el ele yürüyor dertleşiyor arkadaşlık ediyor ve soruyor babacım karne aldık şimdi sünnet olacağım sünnet ne zaman diye soruyor. Canım zeytin gözlü oğlum sen büyüyorsun ve ben seni çok seviyorum.


Bana sabretmeyi, sevmeyi öğreten Zeytin gözlü oğlum seni seviyorum..


Baban.Etiket : Doğduğun, günden, bugüne,
KÖŞEYAZI BİLGİLERİ
Ekleyen : Dorukcan | Kategori : Yaşama Dair | Tarih : 23.02.2008 15:59:56 | Hit : 7913 | Yorum : 0

» KöşeYazı Yorumları

KÖŞEYAZI YORUM YAZ

 

» Benzer KöşeYazıları

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.