» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 351

 • Okunma Sayısı 2164618

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 430

» İlanla eş arıyordu.

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür-Sanat Kategorisinde Gez
               

İlanla eş arıyordu...  

Tek başına yaşayan kadın, 2003 yılında bir ulusal gazeteye ilan verip eş aradığını duyurdu ve bakın başına neler geldi? DHA

SAMSUN'da 2003 yılında gazeteye ilan vererek eş arayan 49 yaşındaki N.E. adlı kadına kendisini yarbay olarak tanıtarak 15 bin YTL dolandığı iddiasıyla tutuklu yargılanan ve 7 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan 53 yaşındaki Veli Naci Çiftçi'ye Yeni TCK hükümlerine göre aynı cezanın yanı sıra 29 bin YTL para cezası verildi. Tutuklu olduğu sürece bu parayı ödeyemeceğini belirten Çiftci, "1 ay salın beni, parasını ödeyeyim" diye konuştu.

Samsun'da tek başına yaşayan N.E. 2003 yılında bir ulusal gazeteye ilan verip eş aradığını duyurdu. Ankara'da oturan Veli Naci Çiftçi, ilana cevap verirken tanışmak üzere Samsun'a geldi. Kendisini emekli yarbay olarak tanıtan Çiftçi, N.E. ile Antalya'ya tatile gitti. Tatil dönüşü kadının kredi kartını izinsiz alan Veli Naci Çiftçi, N.E.'nin bankadaki hesabından 15 bin YTL'yi çekti. Çiftçi, birkaç gün sonra N.E.'ye otomobilde unuttuğunu söylediği banka kartını verip ortadan kayboldu. Kredi kartı ekstresinden dolandırıldığını anlayan N.E. polise başvurdu. Ankara'da yakalanıp Samsun'a getirilerek tutuklanan Veli Naci Çiftçi'ye `Nitelikli dolandırıcılık' suçundan yargılandığı Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 7 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası verildi. Yeni TCK'nın yürürlüğe girmesi üzerine Yargıtay, sanığın etkin pişmanlık maddelerinden faydalanması için dosyayı yerel mahkemeye gönderdi. Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıkan Veli Naci Çiftci, önceki ifadelerini yineleyerek "Evlenmekten vazgeçtiğim için bana iftira atıyor. Tatil sürüsince benim paramı harcadık. Kredi kartındaki masrafları da kendisi yapmıştır. Asıl mağdur benim" dedi.

Mahkeme heyeti, önceki duruşmalara katılan N.E.'nin sanıktan şikayetçi olduğu ve uzlaşmayı kabul etmediğini hatırlatıp, çekilen para ödenmediğini için sanığın cezasında indirim yapılamayacağını bildirirken Veli Naci Çiftci'ye yine aynı hapis cezası ile 29 bin YTL para cezası verdi. Kararı dinleyen Çiftci, 1 ay serbest bırakılması halinde parayı ödeyebileceğini söyledi. Mahkeme Başkanı hakim Ahmet Akyüz, bu talebinin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Çiftci'nin, Hatay ve İzmir'de de kendisini sahte yüzbaşı olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı ve 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldığı, Niğde Cezaevi'nde cezasını çekerken Şartla Salıverme Yasası'ndan yararlanarak 2000 yılında serbest kaldığı belirtildi.Etiket : İlanla, arıyordu ,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : Dorukcan | Kategori : Kültür-Sanat | Tarih : 05.06.2008 23:12:26 | Hit : 8055 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.