» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 351

 • Okunma Sayısı 5669259

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 430

» Doktorlara Şiddet Ne Zaman Bitecek.

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (1) Beğenmeyenler (0) Toplam (1)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   ismihan(+1),
Beğen Beğenme
İnsan ve Yaşam Kategorisinde Gez
               


Yarın Doktorlar Çalışmıyor


Gaziantep'te dün 17 yaşındaki bir hasta yakını tarafından kalbinden bıçaklanan öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın cenazesi bugün 4 bin kişi tarafından gözyaşları ile uğurlandı. Türk Tabipleri Birliği, olayı protesto etmek amacıyla yarın acil sağlık hizmetleri dışında hizmet vermeyeceklerini açıkladı.

Türk Tabipler Birliği dün yaşanan saldırı olayının ardından tüm Türkiye'de 19 Nisan Perşembe günü iş bırakma eylemine gideceğini bildirdi. İstanbul Tabip Odası da internet sayfasını karartarak yaptığı yazılı açıklamayla olayı kınadı ve yarın İstanbul Tıp Fakültesi'nde saat 11:30'da toplanarak Beyazıt'a kadar olayı protesto amaçlı yürüyeceklerini açıkladı.

İstanbul Tabip Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada şunlar yer aldı:

"Bizler bu cinayeti gördük. Herkes gördü. İstanbul'da, Ankara'da, Adana'da, İzmir'de, Denizli'de, Batman'da, Bursa'da gördük. Ülkemizin hemen her ilinde, her sağlık kuruluşunda hemen her gün gördük. Burada hizmet sunduğumuz kendi hastanemizde her gün yaşadık, her gün yaşıyoruz.

Sadece bu ülkeyi yönetenler görmedi ve duymadı. Sağlıkta Dönüşüm Programı ile hekimi hedef gösteren Sağlık Bakanı duymadı. Bu ülkenin Başbakanı görmedi.

Sağlık üzerinden alınan oyların, popülist politikaların günlük kazanımları üzerinden hekimlerin canları ile oynandı.

Dr. Ersin Arslan'ın değerli anısına, hekimlik mesleğinin ve sağlık hizmetinin onuruna duyduğumuz saygı gereği sessiz kalmamızı, politikacıların riyakar, ikiyüzlü açıklamalarına kanmamızı kimse  beklemesin.

19 Nisan Perşembe günü sabahtan itibaren Dr. Ersin Arslan'ı anma ve tepkimizi göstermek üzere acil sağlık hizmetleri dışında hizmet sunmuyoruz. Sağlık Bakanını istifaya davet ediyoruz!"Odasında Bıçaklandı

 

Dün saat 13.15 sıralarında Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan, servisteki odasına giren M.G. tarafından göğsünden ve karnından bıçaklandı. Odaya giren meslektaşları, kanlar içinde kalan Dr. Arslan’ı hemen üst kattaki ameliyathaneye götürdü. Olay sonrasında servisin tuvaletine gizlenen M.G. ise güvenlik görevlileri ve hastane personeli tarafından suç aleti bıçakla yakalanarak polise teslim edildi. Katil zanlısı M.G sabah saatlerinde çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Çocuk Şube Müdürlüğü’nde gözaltına alınan M.G.’nin, 80 yaşlarındaki dedesinin 10 gün önce Dr. Ersin Arslan’ın da katıldığı bir ameliyattan sonra öldüğü için saldırıyı intikam amacıyla gerçekleştirdiğini söylediği iddia edildi. Ameliyata alınan Dr. Arslan’ın hayati tehlikesi devam ederken, saldırıyı duyarak ameliyathane önüne gelen yakınları ve bazı meslektaşları sinir krizi geçirdi, farklı hastanelerden çok sayıda doktor da kan vermek ve Dr. Arslan’ın yakınlarına destek için hastaneye geldi.Doğmamış Bebeği Babasız KaldıArslan'ın eşi 28 yaşındaki Sibel Arslan'ın 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. Cenazede Sibel Arslan, eşinin ardından "Bizi bırakıp nereye gidiyorsun?" diye gözyaşı döktü. Meslektaşları da doktorlara karşı artan saldırılara isyan etti.


 
Etiket : Doktorlara, Şiddet, Zaman, Bitecek ,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : Murat | Kategori : İnsan ve Yaşam | Tarih : 18.04.2012 18:11:13 | Hit : 9661 | Yorum : 2

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 
 • Artvin
  Çok uzun yıllardır ülke insanı ile dost yaşayan, herkesin saydığı, sevdiği, doktor bey ve doktor hanımı halkın önüne düşman olarak koyan kim? Halkın içinden olan, halkın ta kendisi olan, birinin kardeşi, eşi, dostu, akrabası olan doktoru, zanlı yapan kim? Övgüyü, dostluğu, birlikteliği, karşıtlığa, hakarete, darba dönüştüren, dönüşmesine sebep olan kim?
  19.04.2012 13:02:24


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • Artvin
  Allah rahmet eylesin.Ailesinin başı sağolsun.
  19.04.2012 12:30:14


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.