» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 351

 • Okunma Sayısı 5669083

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 430

» Vakit yazarı fuhuş takibine takıldı

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
GünceL Kategorisinde Gez
               
Vakit yazarı fuhuş takibine takıldı

Yaşı küçük kız çocuğuna yönelik cinsel istismar iddiasıyla tutuklanan Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez’in telefon dinlemesi sonucu yakalandığı ortaya çıktı. Para karşılığı fuhuş yaptığı iddiasıyla B.Ç.’nin annesi Livaze Ç.’nin peşine düşen polis, teknik telefon dinlemesi yaparken Üzmez’in olayını ortaya çıkardı.

Milliyet’in aldığı bilgiye göre, Bursa Emniyeti Ahlak Bürosu dedektifleri, Livaze Ç.’nin para karşılığı erkeklerle birlikte olduğu yolundaki istihbarat üzerine çalışma başlattı. Başlatılan operasyon sırasında polis, Livaze Ç.’nin kullandığı telefonları da dinlemeye aldı. Dinlemelerde Livaze Ç.’nin para karşılığı erkeklerle birlikte olduğu yönündeki bilgilerin yanı sıra, görüşmelere kızı B.Ç.’yi de konu ettiği belirlendi. Görüşmelere konu olan B.Ç.’nin yaşının küçük olduğu da saptandı.

Polis, Livaze Ç.’nin telefonla görüştüğü erkeklerden birisinin de Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez olduğunu saptadı. Cinsel istismar olabileceği kuşkusundan hareket eden polis, operasyon için cuma akşamı düğmeye bastı.

Livaze Ç.’yi takibe alan polis zanlı anneyi gözaltına aldıktan sonra, Üzmez’i B.Ç. ile birlikte geldiği Mudanya sahilindeki çay bahçesinde yakaladı. Üzmez’in hesabından para çekmek için evden çıkan Livaze Ç. Ahlak Bürosu’na götürüldü. Anne Livaze Ç., birlikte olduğu erkeklerden eşinin bilgisinin olmadığını anlattı.


Üzmez’e özel koruma


‘Cinsel istismar’ suçundan tutuklanarak cezaevine konulan 78 yaşındaki Hüseyin Üzmez, diğer mahkûmların saldırısına uğrayabileceği tehlikesine karşı tek kişilik koğuşta 24 saat kamerayla izleniyor.


’Eşlerimizle yatarız neler neler yaparız’


Vakit yazarı Hüseyin Üzmez, İsmailağa cemaatinin dergisi ’Arifan’ın Nisan sayısına verdiği röportajda cinsel hayattan hapishane hatıralarına uzanan anı ve düşüncelerini anlattı.


14 yaşında bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Üzmez, röportajında şunları anlattı: "Bakın, biz eşlerimizle yatarız, neler neler yaparız. Üstelik bu Allah’ın emrine uygundur ve hiç de utanmayız. Halbuki on yaşında bir çocuğun yanında bunları yapamayız. Helaya gireriz, rahatlarız orada ama ne bir çocuğun yanında ne de eşimizin yanında bunu yapmayız. Ama işte tüm bunları Allah görüyor, biliyor, her an her yerde mevcut.


GAFLET RAHMET OLUYOR


Yani böylesine gaflet içinde olduğumuz bir durum sözkonusu ama bu gaflet bizim için rahmet oluyor. Eğer o gafletimiz olmasaydı on yaşında bir çocuğun yanında yapamadığımızı Yüce Allah’ın huzurunda nasıl yapacaktık." Demek ki gaflet de bir rahmettir. Tabii mümkün olduğu kadar Allah’ın yap dediğin yapmak, yapma dediğinden kaçmak lazım. Çünkü iyice gaflete dalıp da Allah’ın emirlerini tutmaz, yasaklarını çiğnersek, o zaman bu gaflet, rahmet değil zahmet olur."Etiket : Vakit, yazarı, fuhuş, takibine, takıldı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : Dorukcan | Kategori : GünceL | Tarih : 30.04.2008 17:15:24 | Hit : 19003 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.