» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 351

 • Okunma Sayısı 1320081

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 430

» CHP'yi geren belge

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
GünceL Kategorisinde Gez
               

CHP'nin Denizli'de mart ayında yapması planlanan il kongresi öncesi, milletvekili Ali Rıza Ertemur'un 30 yıl önce evrakta sahtekarlık suçundan hüküm giydiğini gösteren belge ortalıkta dolaşmaya başladı.


Parti içinde Ertemur'a muhalif grubun dağıttığı öne sürülen belge teşkilatta rahatsızlık yarattı.CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, Denizli Endüstri Meslek Lisesi'ni bitirdikten sonra, 1980 yılında 18 yaşındayken üniversite sınavına kendi yerine başkasını sokarak Denizli Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi'ne `2037' öğrenci numarasıyla kayıt yaptırdı. ÖSYM tarafından 1981 yılında yapılan incelemede, Ertemur'un sınava başkasını soktuğu ve resmi evrakta sahtekarlık suçu işlediği belirlendi ve hakkında dava açıldı.


Denizli 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava 30 Temmuz 1981'de sonuçlanırken Ertemur'a, 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi. 37 gün cezaevinde kalan ve cezasının kalan bölümü paraya çevrilen Ali Rıza Ertemur, 2005 yılında çıkan geriye dönük sabıkaların temizlenmesi ile ilgili kanunun çıkmasıyla sabıkası silindi.Ali Rıza Ertemur, 2007 yılı genel seçimlerinde CHP'den Denizli Milletvekili seçilerek parlamentoya girdi. CHP Denizli İl Kongresi'ne kısa süre kala Ertemur'un hakkındaki hüküm giymesi ile ilgili mahkeme kararı 30 yıl ara ardından ortalıklarda dolaşmaya başladı. CHP'li Ali Rıza Ertemur, 18 yaşındayken yaptığı hatanın bu şekilde yeniden önüne getirilmesine tepki gösterdi. Ertemur, şöyle dedi;"30 yıl sonra böyle bir evrağın ortalıklarda dolaşması siyaset etiğine aykırı. Bu belgeyi bizim partililerimizin dağıttığı yönünde duyumlar almak beni daha da üzüyor. 1980 yılında yapılan bu hata sebebiyle giydiğim hüküm, 2005 yılında çıkan kanunun ardından sicil temizlenmesiyle sona ermişti. İl kongresi öncesinde gençliğimde yaptığım bir hatanın gündeme getirilerek belgeleri el altından dağıtanları şiddetle kınıyorum. Siyasette bu tür bel altından vurmaları anlamak mümkün değil. Çok üzgünüm."CHP İl Başkanı Zafer Gönenç, Ertemur ile ilgili mahkeme kararı fotokopilerinin el altından başta basın kuruluşları olmak üzere, Denizli'deki çeşitli kesimlere dağıtılmasını `Son derece çirkin bir olay' diye değerlendirdi.


Gönenç, "Maalesef bu belgeyi dağıtanların CHP'li olduğunu öğrendik. Bizi en çok da bu üzüyor. Aynı çatı altında siyaset yaptığımız bazı arkadaşlarımızın hem milletvekilimize, hem de partimize büyük zarar verecek olan bu tür girişimlerini kınıyoruz" diye konuştu.Etiket : CHPyi, geren, belge,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : Dorukcan | Kategori : GünceL | Tarih : 07.02.2010 02:50:58 | Hit : 3094 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Benzer Haberler

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.