» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 351

 • Okunma Sayısı 5669199

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 430

» Türkiye'nin sonu şeriat!

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (3) Beğenmeyenler (0) Toplam (3)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   almula(+1), Murat(+1), Nazlican(+1),
Beğen Beğenme
Güncel Haberler Kategorisinde Gez
               
Türkiye'nin AB üyesi olmasının tam bir hayal olduğunu savunan Hollandalı sağcı parlamenter, İslam'la demokrasinin birarada yürümeyeceğini savundu..
Hollanda'daki aşırı sağcı Wilders Özgürlükler Partisi’nden Avrupa Parlamentosu üyesi Barry Madlener, ABHaber’e Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirdi.

Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu KPK üyesi de olan Maldener,Türkiye’nin AB üyesi olmasının tam bir hayal olduğunu,bu hayali de Türklerin gerçek görüp kandığını kaydetti.

BAĞIŞ BANA LAF YETİŞTİRECEĞİNE..
Maldener şunları söyledi:
Bakın bugüne kadar 68 toplantı yapılmış. Türkiye hala AB üyesi değil. Daha 100 toplantı yapılır. Türkiye gene üye olamaz. Türkiye AB üyesi olamayacak. AB Bakanı Bağış gerçekleri söylemiyor. Bağış bana konuşmasın. Bağış karikatür çizdiği için adli sürece tabi tutulan karikatürcülerden bahsetsin. Bağış gazetecilerin düşüncelerinden,insanların kitap yazdıkları için niçin hapise atıldıklarını anlatsın. Bağış bunları anlatsın. Bana cevap yetiştirmesine gerek yok. Bağış şov yapmasın. Avrupa Komisyonu’nun pozitif ajandasından bahsediyor.
Bunların da hepsi hayal ürünü. Tek gerçek Türkiye’nin AB üyesi olamayacağıdır.’’

AB üyesi ülkelerin kapalı kapılar aradında farklı kamuoyu önünde farklı Türkiye politikası izlediklerini hatırlatan Maldener, "AB üyeleri kendi çıkarları için kamuoyu önünde Türkiye’nin üyeliğini destekliyor. Kapalı kapılar ardında ise Türkiye’nin AB üyeliğine karşılar. Niçin Türkiye’nin AB üyeliğine doğrudan karşı çıksınlar. Ticari çıkarları var. Tam bir hipokriSi. Niçin Türkiye bugüne kadar üye olamadı. Her şey ortada" dedi.

Almanya ve Fransa’nın Türkiye’nin AB üyeliğine karşı olduklarını ancak kendi çıkarları doğrultusunda Türkiye’nin AB üyeliğini kullandıklarının altını çizen Maldener,
'Amanya ve Fransa Türkiye’nin AB üyeliği sürecini kendi çıkarları doğrultusunda yönlendirdi bugüne kadar. Gerçek bu' diye konuştu.

İSLAM'LA DEMOKRASİ İMKANSIZ!
Demokrasi, kültür ve din farklığı yüzünden Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıkıldığının bir kez daha altını çizen Barry Maldener daha sonra şunları kaydetti:

Türkiye Gazze’deki teröristleri destekliyor. Türkiye İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad'ın en yakın dostu. Türkiye bu şartlar altında Avrupa ile sağlıklı ilişkiler geliştiremez.
Bir kere şunu görmemez gerekiyor.İslam ile demokrasi birarada yaşaması imkansız. Tüm İslam ülkeleri geri kalmış. Bir tane gelişmiş İslam ülkesi yok.İslam'da devlet yönetimi günlük yaşam birbirinden ayrılmıyor. Hepsi içice karışmış. İslam ülkesiyseniz şeriat yönetimine geçmek zorundasınız. Seküler laik devlet yapısı imkansız. Zaten geri kalmanın en önemli sebebi bu. Hıristiyanlıkta ise İslamın tam tersi din devlet işleri birbirinden ayrılmış durumda. Gelişme bunun için oluyor. Hıristiyan ülkelerde bilim akılcılık ön planda.Din ile devlet işleri ayrı. İslam' da böyle değil.Bu açıdan İslam ülkelerinin sonu şeriat. Türkiye’ninde sonu şeriat ile yönetim. Bundan kaçması imkansız .Ama bugün ama yarın.’’

Etiket : Türkiyenin, sonu, şeriat,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : Dorukcan | Kategori : Güncel Haberler | Tarih : 21.03.2012 02:07:48 | Hit : 22592 | Yorum : 2

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 
 • Nazlican
  Bir tane gelişmiş İslam ülkesi yok.Çünkü gerçek İslamı bilmiyorlar bilmek istemiyorlar.
  21.03.2012 18:06:12


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • Dorukcan
  Egemen Bağış Türbüne oynuyor. Wilders Özgürlükler Partisi’nden Avrupa Parlamentosu üyesi Barry Madlener çok doğru tespitler yapmış. Aynen katılıyorum.
  21.03.2012 02:13:37


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.