» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 351

 • Okunma Sayısı 3053264

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 430

» Senin adın Kemal mi Hıdır mı' sözüne Aziz Nesin'le yanıt verdi

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Güncel Haberler Kategorisinde Gez
               

Adım Başbakan'ın beyninde markalaşacak. CHP' lideri Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan'ın bütçe görüşmelerinde söylediği 'Senin adın Kemal mi Hıdır mı' sözüne Aziz Nesin'le yanıt verdi... İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları:


KENTLER KENDİ TARİHİNİ UNUTAMAZ

Dün cumhuriyet tarihimizin önemli bir günüydü. Seğmenlerin Mustafa Kemal’e güç vermeleri. Ve Ankara’yı Ankara yapan gündür 27 Aralık. Kentler kendi tarihlerini unutmazlar. Ama dün bir şey oldu. 1932’den bu yana yapılan Seğmen yürüyüşüne izin verilmedi. Bu hatırayı hatırlatmayı Seğmenler’e çok gördüler.

Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

Mehmet Akif’i de saygıyla anıyoruz. Kendisine şükranlarımızı sunuyoruz.


15. Olağanüstü Kurultayımızı yaptık. Toplantımızı gerçekleştirdi. Arkadaşlarımız önümüzdeki bir ayda hedeflerini sunacaklar. Hepimiz çalışacağız MYK üyeleri daha fazla çalışacak. Kimsenin Ankara’da oturma lüksü yok. Bir gerçeği daha paylaşmak isterim. Türkiye Cumhuriyet, tarihinin en büyük kapalı siyasal toplantısını gerçekleştirdik. Umutlarımızı hedeflerimizi geleceğimizi söyledik. Halkımızla paylaştık.


AKILLARI FİKİRLERİ PARADA

15. Olağanüstü Kurultayımızı yaptık. Toplantımızı gerçekleştirdi. Arkadaşlarımız önümüzdeki bir ayda hedeflerini sunacaklar. Hepimiz çalışacağız MYK üyeleri daha fazla çalışacak. Kimsenin Ankara’da oturma lüksü yok. Bir gerçeği daha paylaşmak isterim. Türkiye Cumhuriyet, tarihinin en büyük kapalı siyasal toplantısını gerçekleştirdik. Umutlarımızı hedeflerimizi geleceğimizi söyledik. Halkımızla paylaştık.


Bazı çevreler "hiç önerisi yok" diye eleştiriler. Oysa bizim her konuda düşüncemiz var. Ya biz tam olarak anlatamıyoruz ya da anlamamalıktan geliyorlar. Bu kurultayda bir daha anlatalım da Mısır’daki sağır Sultan bile duysun dedik. Üç sözcükle hedeflerimizi özetledik: mutlu birey, mutlu aile, mutlu toplum. Yani mutlu Türkiye.


Biz anlattık ama kıyamet koptu. Başta Başbakan "Vay efendim siz bu sözleri nasıl verirsiniz. Bunu maliyeti 200 milyar lira." Olay çarpıtılacak ya. Bizim sözlerimizin parayla ilgisi yok. akılla mantıkla ilgisi var.Götürmeye alıştıkları için akılları fikirleri parada...

Sen İran'a harcamadığın doğalgazın parasını öderken aklına hiç mi fakir fukara gelmedi. Biz aile sigortası dedikçe yeşil kartı kaldıracaklar diye propaganda yapıyorlar. Size bir sır vereyim yeşil kartı kaldıracak yasayı AKP çıkardı. 2012'de uygulayacak...


"BAŞIMIZDA MELEZ İKTİDAR VAR"

The Economist demokrasi endeksini yayınladı. Bizim ki melez demokrasi çıktı. Çünkü başımızda melez bir iktidar var. Bunlarla ancak bu kadar olur. Halkın iktidarına içişleri bakanı çıkacak "öğrenciler kendilerini polisin önüne atıyor" diyecek. Buna izin vermeyiz. Diyeni de görevden alırız.


Biz Türkiye’nin külfetlerine talibiz. Nimet halkın nimetidir. Bu iktidar cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluklarının yapıldığı iktidardır. Yolsuzluk eşittir AKP. Yolsuzluk yapmasa adalette kaçar mı? Kurultayda söz verdik. Şimdi söylüyoruz. Yoksullukla mücadele edeceğiz. AKP ne söylerse söylesin Aile Sigortasını mutlaka ama mutlaka çıkartacağız.


Sen mal veriyorsun ben adam gibi para vereceğim bankadan çekecek harcayacak. Sözde dindar geçiniyorsun. Yoksulluğu sömürü aracı haline getirdin. Aç oku bakalım kitapları. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek deniyor. Senin yaptığın ne?


BAŞBAKAN'I TEBRİK EDİYORUM

Başbakan bütçe görüşmelerinde bemim adım için Adın Kemal mi Hıdır mı bilmem dedi Başbakan'ı tebrik ediyorum. Benim adımı öğrenmiş. Merak etmesin Kemal onun beyninde marka olacak. Hıdır'ı neden küçümsüyorsun. Hıdır aslında anadoluda Hızırdır. Bozatlı Hızır derler. Biz halkın dertlerine hızır gibi yetişeceğiz. Bana her ismi takabilirler ama Recep Bey diyemezler.Çünkü Recep Bey siyasete yırtık ayakkabı ile girip dünyalığını yapan demektir. Çünkü Recep Bey yolsuzluklara kol kanat geren adam demektir. Çünkü Recep Bey sabah Ofer’i tanımıyorum, öğle hatırlamıyorum, akşam da evet tanıyorum diyendir. Ama bana Recep diyebilirsiniz. Bu Recep Beyler en çok nerede görülür? Zübük’ü okursanız orada ne kadar çok Recep Bey olduğunu görürsünüz.Etiket : Senin, adın, Kemal, Hıdır, , sözüne, Aziz, Nesinle, yanıt, verdi,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : Dorukcan | Kategori : Güncel Haberler | Tarih : 28.12.2010 16:30:41 | Hit : 10112 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.