» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 351

 • Okunma Sayısı 1305263

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 430

» Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, Bakan görme engelliye çok kızdı

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Güncel Haberler Kategorisinde Gez
               

SAĞLIK BakanıRecep Akdağ’ın Batman’da hastane ziyareti sırasında sorunların anlatmayaçalışan görme engelli geçici işçi Nurullah Mehmetoğlu, asgari ücretle 8 kişilikailesini geçindirmeye çalıştığını, Bakan’ın sözlerinin kendisini rencideettiğini söyledi.Batman’da pazar günü Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Batman Bölge DevletHastanesi’ne giderek, incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, personelleyemek yerken çalışanlar sorunlarını iletti. Görme engelli Nurullah Mehmetoğluda Bakan Akdağ’a sorunlarını anlatmak istedi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in,Bakan Akdağ’ın yanına gelmesine yardımcı olduğu Nurullah Mehmetoğlu, "Bizburada asgari ücretle çalışıyoruz. Koşullarının iyileştirilmesiniistiyoruz" dedi.Mehmetoğlu’nun bu şikayeti üzerine Bakan Akdağ, "Gözlerin görmediği haldesana iş vermişiz. Para kazanıyorsun değil mi?" diye sordu. BakanAkdağ’a "Evet" yanıtını veren Nurullah Mehmetoğlu, "Müteahhitşirketlerin yanından ne zaman kurtulacağız" dedi. Bakan Akdağ bununüzerine, "Müteahhit şirketlerde çalışacaksınız, para kazanacaksınız, hadibakalım" diye ekledi.Petrolkent Mahallesi’nde babasına ait evde oturduğunu anlatan 6 çocuk babası, Mehmetoğlu,şöyle dedi:"3 yıl önce işe başladığımda sigortam yapılmadı, aylık ücretim 7 aysüreyle verilmedi. Sağlık Bakanı ne sorunlarla karşılaştığımızı bilmiyor.Asgari ücretle 8 kişilik ailemi geçindiremediğimin farkında da değil. Pazarsabahı 08.00’den itibaren öğleye kadar beklediğim Sağlık Bakanı Recep Akdağ,’Bir dakikanızı alabilir miyim?’ deyince danışmanına ’Bu arkadaşımıza bir yemekısmarlayın ve oturtun’ sözleri beni şok etti. Daha sonra araya giren MaliyeBakanı Mehmet Şimşek, ’Gel derdini Bakan’a anlat’ dedi. Sayın Akdağ bana baktıve elimi bile sıkmadan, söyledikleriyle adeta şok oldum. Sabaha kadar uyamadım.Büyük üzüntü duydum."Partilerin tüm adayları gibi Bakan Akdağ’ın da özürlülerin adayı olduğunusöyleyen Nurullah Mehmetoğlu, "Tüm insanlar gibi Bakan bey de engelliadayıdır. Bana söylediği sözlerine karşılık vermek istedim. Ama yine debakanımız olduğu için bir şey söylemedim. İlkel koşullarda olan taşeronişçiliğinin son bulması için böyle bir talebi, Bakan beye iletmek görevimdi. Hastanede3’ü görme engelli toplam 7 engelli görev yapıyor. Olayın ardından AK Partilibazı milletvekilleri beni telefonla arayarak, ’Niye bunları basınlapaylaşıyorsun. İşinden olursun’ sözleri beni ikinci kez üzdü. Sağlık BakanıAkdağ’ın tutumuna anlam veremedim. Karşıma çıkarsa yine de aynı talebimi dilegetiririm. Ekmeğim için hakkımı arıyorum" dedi.


 Etiket : Gözlerin, görmediği, halde, sana, vermişiz, Bakan, görme, engelliye, kızdı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : Dorukcan | Kategori : Güncel Haberler | Tarih : 16.05.2011 03:08:06 | Hit : 3512 | Yorum : 3

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 
 • ismihan
  Ne oldum dememeli insan yarın ne olacağı belli olmaz.
  25.05.2011 13:33:32


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • tatlicadi
  Kendilerini üstün görüp aldıkları 10.000TL maaşı az bulan bu yozlaşmış kişiliklere ne denebilir ki? Vatandaşın halinden anlamazlar , yaşadıklarını görmezler birde bizlerden oy bekler...
  16.05.2011 15:32:20


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • Dorukcan
  Gözün görmüyor sana iş vermişiz ne hakkı arıyorsun. Sus ve sana iş verdiğimize dua et diyor bakan, Sağlık bakanı kendini sanki tanrı sanıyor ve ve engelli vatandaşımızı hakir görüyor. Syn bakan sizi insanlığı öğrenmeye davet ediyorum. Hiçbir vatandaşınıza böylesine hakaret edici davranışta bulunmanız hakkına sahip değilsiniz.
  16.05.2011 03:11:44


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.