» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 351

 • Okunma Sayısı 5358934

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 430

» 3. Yargı paketi Oda Tv'ye Uğramadı

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Güncel Haberler Kategorisinde Gez
               

Gerekçe: Tübitak raporunun gelmemesi...

OdaTV sanıklarının 5 Temmuz'da yürürlüğe giren ‘3. Yargı Paketi’ kapsamında yaptığı tahliye talepleri reddedildi. Oy birliği ile talepleri reddeden mahkeme, ‘yeni yasa ile gelen koruma tedbirlerinin uygulanmasının bu aşamada yeterli olmayacağını’ belirtti. Halbuki 7 TİP’li öğrencinin öldürüldüğü Bahçelievler katliamının hükümlüsü Ünal Osmanağaoğlu ve Bünyamin Adanalı, 3’üncü Yargı Paketi’ndeki düzenlemeye dayanarak tahliye edilmişti.

Odatv davasına bakan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanıkların tahliye taleplerini reddetti.

Sanıklar, 5 Temmuz'da yürürlüğe giren 3. Yargı Paketi kapsamında tahliye talebinde bulunmuştu.

Oy birliği ile ret kararı veren mahkeme, ‘yeni yasa ile gelen koruma tedbirlerinin uygulanmasının bu aşamada yeterli olmayacağını’ belirtti.

Odatv sanıkları Soner Yalçın, Yalçın Küçük, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Hanefi Avcı avukatları aracılığıyla mahkemeye dilekçe sunarak, ‘adli kontrol tedbirinin 3 yıllık üst sınırının kaldırılması nedeniyle tahliye talebinde bulundular.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, yeni yasa gereği ret gerekçelerini diğer kararlarına göre daha uzun yazdı.

Sanıkların ev ve işyerinde yapılan aramalarda, ‘Ulusal Medya 2010.doc’, ‘Hocadan notlar’, ‘Soner beyden gelen’, ‘Simon son.doc.’, ‘000KİTAP.doc.’ gibi birçok belgenin bulunduğunun belirtildiği ret kararında, “Bu dökümanlar, dijital veri ve diğer delillerin içeriği, iletişimi tespit tutunakları, fiziki takip tutanakları ve dosyada mevcut deliller birlikte değerlendirildiğinde iddia olunan Ergenekon silahlı terör örgütü yöneticisi, üyesi olmak ve örgüte yardım sureti ile örgüt üyeliği suçları ile ilgili olarak, somut olayda kuvvetli suç şüphesini gösteren olgular bulunmaktadır" denildi.

TÜBİTAK RAPORU GELMEDİ
Delillerin henüz tamamen toplanmadığını belirten mahkeme, sanık avukatlarının dijital delillerle ilgili özel bilirkişilerden aldıkları raporun ‘hukuk tekniği açısından bilirkişi raporu olarak kabul edilemeyeceğini’ belirtti.

Dijital verilerle ilgili TÜBİTAK’tan istenilen raporun henüz dosyaya gelmediğine dikkat çeken mahkeme heyeti, “Sanıklar hakkında isnad edilen suçların yasada öngörülen hürriyeti bağlayıcı cezasının alt ve üst sınırları değerlendirildiğinde 5 Temmuz tarihinde yürürlüğe giren 6352 sayılı yasa ile değişik hükümler de dikkate alındığında diğer koruma tedbirlerinin uygulanmasının bu aşamada yeterli olmayacağı anlaşılmakla tahliye talepleri reddedilmiştir" ifadesini kullandı.Etiket : Yargı, paketi, Tvye, Uğramadı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : Dorukcan | Kategori : Güncel Haberler | Tarih : 12.07.2012 15:16:42 | Hit : 17270 | Yorum : 2

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 
 • Murat
  Devir hep bana hep bana devri.
  22.07.2012 16:56:09


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • Dorukcan
  TÜBİTAK eskiden bilimsel bir kurumdu ancak şimdilerde cehennem azabı çektiren bir kurum gibi davranıp insanları mağdur ediyor.
  12.07.2012 15:18:07


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.