» Her Derde Deva Bizde Bedava; Dorukcan Bilgi Paylaşım Platformu

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 351

 • Okunma Sayısı 2479902

 • Kategori Sayısı 7

 • Yorum Sayısı 430

» 28 Şubat ve Susurluk

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (1) Beğenmeyenler (0) Toplam (1)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   almula(+1),
Beğen Beğenme
Güncel Haberler Kategorisinde Gez
               

28 Şubat 1997 günü hükümette kim vardı?
-Erbakan-Çiller ortaklığı
-Çiller deyince, akla ilk gelen nedir?
-Çiller Özel Örgütü, Susurluk!

Çelik Harekâtı’yla başladı
Dün bu köşede, 28 Şubat’ın dış cephede, 1995 Martındaki Çelik Harekâtı’yla başladığını saptamıştık. Türk Silahlı Kuvvetleri, ABD’ye rağmen ABD’nin egemenlik alanındaki Kuzey Irak topraklarına girince, 28 Şubat Harekâtı da başlamış oldu. Çelik Harekâtı, ABD’nin Irak işgaline karşı, TSK’den gelen ilk eylemli direniştir. Devamı yaşanmaktadır.

28 Şubat Susurluk iktidarını hedef aldı
28 Şubat’ın iç cephedeki mücadelesi ise, yalnız “Batı destekli irtica”ya karşı değildir; aynı zamanda Susurluk’ta ortaya saçılan Çiller Özel Örgütü’ne, başka deyişle Gladyo’ya karşı mücadeledir.

Bugün 28 Şubat olayı, BOP Eşbaşkanlığı’nın siparişine göre yeniden yazılıyor. Öyle şeyler okuyoruz ki, şaşırmamak elde değil. Umur Talu, 28 Şubat için “Susurluk’u gideceği yoldan alıkoyma operasyonu idi.” diyor (Haber Türk, 27 Şubat 2012). Kanıtlarını yazarsa bilgileniriz.

Susurluk olayı yaşandı; bir rivayet değil. 28 Şubat’ın hedef aldığı iktidar, aynı zamanda Susurluk’ta ortaya çıkan karanlık ilişkiler ağının da merkezindeydi. Susurluk’un üzerine Susurluk olayından önce yürüyen İşçi Partisi’dir. Bu yürüyüş, kontrgerillayı açığa çıkarma kampanyalarıyla ta 1973’ten başlar. Türkiye NATO merkezli Gladyo örgütlenmesini, o kampanyalardan öğrenmiştir. Çiller Özel Örgütü’nün üzerine yürüyen de İşçi Partisi olmuştur. Cumhurbaşkanı ve TBMM’ye verdiğimiz dosyalarla Meclis Komisyonu kurulmuştur. O zaman ortaya koyduğumuz her şey, her gün yeniden doğrulanmaktadır.


Susurluk’un dostları ve karşıtları
28 Şubat kararını MGK’ye getiren komuta kademesi, o süreçte Susurluk’un üzerini kapatan değil, Susurluk ilişkilerinin ortaya çıkmasından yana açık bir tavır almıştır. Yine Cumhurbaşkanı Demirel‘in çabası da aynı yönde olmuştur.

Susurluk ilişkiler ağının üzerini kapatma gayretinde olanlar da, gazete arşivlerinde ve resmi kayıtlarda belgelidir: En başta Erbakan-Çiller hükümeti! Erbakan’ın Susurluk gerçeğine “Gulu gulu dansı” benzetmesiyle yaklaşımı unutulmamış olmalı. Erbakan hükümeti olmasa, ABD Bosna operasyonunu yapamazdı. İşin bu yönü pek hatırlanmaz.

Susurluk’taki F Örgütü
TBMM Susurluk Araştırma Komisyonu’nun bilgisine ilk başvurduğu Parti Başkanı olarak, o araştırmayı sonuna kadar izledim. Komisyonun hazırladığı rapor, 1996 Aralık ayında yapılan Çankaya zirvesi, Kutlu Savaş Raporu ve daha sonraki gelişmelerin ortaya koyduğu gerçek şudur: 1990’dan sonra Gladyo’nun operasyon merkezi, Emniyet içine yuvalanan “İslamcı Cunta”dır. Bu cunta içindeki etkin örgüt, Çiller zamanında F cemaatidir. Turgut Özal çevresindeki tarikat-cemaat mensubu polis şefleri, CIA-MOSSAD ilişkili MİT’çiler Çiller Başbakan olunca onun etrafında örgütlendiler. Bu örgüt, yeraltındaki SüperNATO “devletinin” uyuşturucu işini de özelleştirdi. Türkiye tarihindeki en hacimli özelleştirme odur. Ve o zamanki faili meçhulleri örgütleyen de, aynı Gladyo’dur.


Mafya-Cemaat ortaklığı
Eymür’ün geçenlerde, Çiller ve Ağar’ın İsrail’de Başbakan ve İçişleri Bakanı sıfatıyla MOSSAD yöneticileriyle yaptığı gizli toplantıyı ele vermesi, Susurluk’un kayıp silahlar dâhil hangi derin ilişkilere uzandığını ortaya koyar. O Gladyo başından beri, mafyalaşan NATO siyasetçisi ile Haçlı irtica ortaklığına dayanır. TSK, 1990 sonrasında bu ağın içinde olmadığı için, ABD’nin hedefi olmuştur. 12 Eylül’de Orduya dalkavukluk edenlerin, 1990’lardan sonra Ordu düşmanı olmaları ABD Kıblesiyle açıklanabilir.


Çiller’den Erdoğan’a büyük miras
Ve Çiller Özel Örgütü, bugün Tayyip Erdoğan’ın Özel Örgütü’dür. F personeli, bu örgütün kadrosunu oluşturur. MİT’in Susurluk Raporu’nda en uzun bölüm Fethullah Gülen başlığı altındadır.

Nusret Senem’in Fethullah ve Susurluk kitabı, Susurluk’taki Fethullah’ı sağlam belgelerle ve bütün yönleriyle anlatıyor, incelenmelidir.

Çiller ve Tayyip Özel Örgütlerinin 28 Şubat düşmanlığı boşuna değildir. Çünkü 28 Şubat, iç cephede Mafya-Tarikat rejimine karşıydı.

Kaynak: Aydınlıkgazetesi - Doğu PerinçekEtiket : Şubat, Susurluk,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : Dorukcan | Kategori : Güncel Haberler | Tarih : 06.03.2012 15:15:10 | Hit : 8059 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Benzer Haberler

» Copyright

2oo8-2o18 © Copyright Dorukcan.com
SiteMap | © C.C.P.